SUROVINY

Řídká poleva:

1 ks (bez konečku)bílek

100 g (případně pokud se bude poleva zdát příliš řídká přidejte ještě 1 lžíci)moučkový cukr

Středně hustá poleva:

1 ksbílek

150 gmoučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

Aby se Vám lépe pracovalo s polevou, vysvětlíme si, která se kdy používá:

          –> Řídká poleva se používá k vyplňování vzorů.

          –> Středně hustá poleva se používá k vytvoření okrajů, teček, čar a vzorů.

Pojďme tedy na postup, který je zcela jednoduchý no velmi důležitý.

  1. Moučkový cukr prosejeme alespoň 2x přes sítko.
  2. Bílek bez konečku (bez konečku z důvodu, aby nám nevytvářel hrudky s cukrem a poleva se netáhla) oddělíme od žloutku do misky.
  3. Přidáme prosátý cukr a vařečkou pomalu promícháváme (my jsme použili ruční šlehač na 1. stupni, ale doporučujeme vařečku :)) dokud poleva nabude požadovanou konzistenci a lesk. Trvá to přibližně 1 maximálně 2 minúty. Hustá poleva by se měla spíše ,,trhat “a ne lít. Řídká poleva by se měla lít, avšak ne příliš, aby se krásně, no nepříliš rozpíjela. Dávejte pozor, abyste polevu neprošlehali na sníh, protože to už nezachráníte a můžete sníh použít akorát tak do bábovky 😉
  4. Pokud by se Vám poleva zdála velmi řídká, přidejte trošku cukru, pokud naopak velmi hustá přidejte trošku bílku. Takto vypadá řídká poleva. Leje se avšak nepříliš.
  5. Když je poleva vymíchaná, ​​naplníme zvlášť řídkou a středně hustou polevou zdobící sáčky s tenkým koncem a zdobíme podle svých představ.

TIP:

-> Polevu dávkujte v malých množstvích, případně si naplňte více sáčků a odložte do chladu. Postupně zdobící sáčky vybírejte, jinak riskujete, že Vám poleva zežloutne a časem se s ní bude i těžce pracovat.

-> Polevu je nejlépe spotřebovat hned v ten den, protože bílek ze dne na den mění svou konzistenci a tím je možnost, že druhý den budete muset polevu opravovat přidáním dalšího bílku.

-> Pokud polevu skladujete zakrytou v chladu, vydrží vám 2 až 3 dny, avšak hmota mění konzistenci, proto třeba dosypat trošku cukru, aby opět zhoustla.

-> Při zdobení si vždy opřete ruku, kterou zdobíte, abyste ji měli pevnou a zdobte v přibližně 70 ° – 90 ° úhlu.

Příprava receptu Nejlepší bílková poleva na perníčky, krok 7

-> Polevu na perníčky nanášejte z výšky a vyhněte se přímému dotýkání špičky s perníkem, jinak bude poleva placatá a nevytvoří se vám hezké okraje.