SUROVINY

Základ:

3 ksvejce

150 gkr. cukru

1 bal.vanilkový cukr

100 gpolohrubé mouky

3 lžíceoleje

1/2 lžičkyprášku do pečiva

2 lžícerumu

50 grozinek

50 gposekané čokolády

50 gposekaných ořechů

špetkasoli

Poleva:

100 ghořké čokolády

1 lžičkaoleje

Na králíčci:

cca 100 gmarcipánu

22 ksmandlových lupínků

potravinářské barvy na oči, ústa a nos (nebo můžete udělat čokoládové tečky)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem. Přidáme olej a rum, prošleháme. Přidáme nasekané ořechy, čokoládu a rozinky. Znovu promícháme. Ručně vmícháme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Míchá se to trochu těžší protože těsto je husté, ale od přidaného sněhu z bílků bude masa řidší a bude se snadněji míchat. Dáváme pozor, abychom pěnu nerozbili, protože moučník bude tuhý.
  2. Formu na srnčí hřbet vyložíme pečícím papírem (můžete i vymazat tukem a vysypat moukou) a celou masu vylijeme do formy. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 160 stupňů 45 minut. Kontrolujeme špejlí. Vyjmeme z trouby a necháme vychladnout.
  3. Připravíme si z marcipánu ozdobu a necháme je na pracovní desce trochu vyschnout – lépe se s nimi bude manipulovat. Z mandlových lupínků uděláme ouška a z barev oči, nos, ústa, případně ozdobíme mašličku jak jsem to dělala já. Pokud nechcete používat potravinářská barviva, použijte čokoládu – špejli namočíme a nakreslíme oči, ústa a nos.
  4. Čokoládu rozpustíme za stálého míchání ve vodní lázni a přidáme olej. Necháme mírně vychladnout a polijeme celý moučník. Ozdoby uložíme na vrch a necháme ztuhnout.v