Cheesecake patří mezi mé oblíbené dezerty. Tento je díky borůvkám příjemně svěží a čokoládová poleva mu dodá sladkou tečku. Příprava není složitá a chuť tohoto koláče potěší každého.

35 min

Čas přípravy

10 min

Čas vaření

Suroviny

Korpus

200 g

sušenky

100 g

máslo

Krém

500 g

jemný tvaroh

250 g

mascarpone

200 g

zakysaná smetana

2 kusy

vejce

2 lžíce

hladká mouka

120 g

moučkový cukr

150 g

rozmražené borůvky (i s trochou šťávy)

1 kus (20g)

vanilinový cukr

Poleva

100 g

mléčná čokoláda

50 ml

smetana ke šlehání

Postup receptu

  1. V mixéru si rozmixujeme sušenky. Přidáme k nim máslo pokojové teploty a znovu promixujeme. Směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24 cm) vystlané pečícím papírem. Sušenky rovnoměrně upěchujeme lžící po okrajích i na dno formy. Připravený korpus dáme předpéct do trouby na 180 stupňů cca 10 minut.
  2. Na krém si vyšleháme tvaroh, mascarpone a zakysanou smetanu. Po jednom přišleháme vajíčka. Přidáme mouku, cukr a prošleháme.
  3. Rozmražené borůvky s trochou šťávy a s vanilinovým cukrem rozmixujeme ponorným mixérem.
  4. Borůvkovou směs přidáme do krému a promícháme. Takto připravený krém nalijeme na korpus a dáme péct do trouby vyhřáté na 155 stupňů přibližně 50 minut. Na dno trouby dáme během pečení plech s vodou.
  5. Po dopečení by kraje měly být upečené dozlatova, uprostřed se může ještě zdát syrový. To nevadí, ztuhne v chladničce. Po dopečení ho necháme ještě alespoň půl hodiny vychladnout v pootevřené troubě.
  6. Na polevu dáme zahřát do hrnce smetanu. Do misky nalámeme čokoládu a polijeme ji teplou smetanou. Mícháním získáme čokoládovou polevu, kterou polijeme vychladlý cheesecake. Takto připravený koláč odložíme na noc do chladničky.