Rozpočet:

Těsto: 1 l mléka, 250 g špaldové mouky, 250 g polohrubé výběrové mouky, 3 lžíce oleje, sůl podle chuti (asi půl lžičky), 3 žloutky, sníh ze 3 bílků.

Náplň: 500 g oloupaných vykrájených jablek, 2 balíčky skořicového cukru, 2 větší banány, 2-3 lžíce tmavého třtinového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku, trocha vody na rozmíchání a 2 lžíce rumu nebo citrónové šťávy.

Ostatní: Olej na smažení, rybízová marmeláda a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Oloupaná vykrájená jablka nakrájíme na slabé plátky, dáme je do hrnce, přidáme skořicový a třtinový cukr a banány nakrájené na kolečka a přivedeme směs k varu. Vaříme tak dlouho, až jablka změknou, a potom za stálého míchání přiléváme pudink rozšlehaný ve vodě. Povaříme do zhoustnutí. Hrnec odstavíme, přimícháme rum nebo citrónovou šťávu a za občasného promíchání necháme náplň vychladnout.

V míse rozšleháme žloutky, olej a sůl s mlékem, přidáme polohrubou a špaldovou mouku a nakonec vmícháme tuhý sníh z bílků. Na pánvi rozpálíme olej a usmažíme na něm po obou stranách palačinky. Necháme je trochu zchladnout, potřeme rybízovou marmeládou a připravenou náplní a svineme. Teplé palačinky pocukrujeme a podáváme.