Rozpočet:

Těsto: 750 g hladké mouky, 500 ml mléka, 7 lžic oleje, 1 mírně navršená lžička soli, 1 kostka droždí, 150 g krupicového cukru.

Náplň: 500 g měkkého tvarohu z alobalu, 2 balíčky vanilkového cukru, 2 rovné lžíce moučkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku, 3 žloutky.

Čerstvé nebo kompotované ovoce. Použila jsem kompotované broskve, ananas a meruňky.

Ostatní: Mouka na vál, rozšlehané vejce na potření, dětské piškoty na obložení, šťáva z kompotů, sušené brusinky, nadrobno posekané vlašské ořechy a loupané mandle.

Dokončení: Sníh ze 3 bílků, špetky soli, 1 balíčku vanilkového cukru a 1 vrchovaté lžíce krupicového cukru. Moučkový cukr na posypání (není nutný).

Postup:

Kompotované ovoce přecedíme přes síto, necháme okapat a nakrájíme na menší kousky.

Do mísy od kuchyňského robotu prosejeme hladkou mouku, vlijeme vlažné mléko rozmíchané se solí a cukrem, přidáme olej a rozdrobené droždí a ihned vypracujeme v robotu tužší těsto. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme těsto na teplém místě vykynout. Mezitím si připravíme tvarohovou náplň. Všechny uvedené suroviny dáme do mísy a umícháme nebo ušleháme hustší hmotu. Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučněný vál, rozdělíme na šest stejně velkých kousků a ze čtyř vyválíme slabé oválné placky tak, aby se vešly vždy dvě na plech. Na každou z placek rozetřeme čtvrtinu tvarohové náplně a po obvodu rozložíme piškoty namočené ve šťávě z kompotů. Volné těsto potřeme rozšlehaným vejcem (po obvodu) a dáme placky do trouby vyhřáté na 180°C. Zapékáme po dobu 10 minut. Potom rozložíme na každou placku čtvrtinu okapaného ovoce, posypeme sušenými brusinkami a posekanými ořechy nebo mandlemi a dopékáme dalších 10-15 minut při stejné teplotě.

Upečenou pizzu můžeme ozdobit pusinkami z dotuha vyšlehaného sněhu, které necháme v troubě zrůžovět. Dvě placky jsem ozdobila a dvě nechala bez pusinek.

Tvarohovou pizzu podáváme teplou, ale chutná i zastudena.