Rozpočet:

Pro 5 osob: 1,5 balíčku bílého toustového chleba, 750 ml mléka, 2 balíčky vanilkového pudinku, špetka soli, 3 žloutky, 1 balíček vanilkového cukru.

Náplň: Několik letních jablek (8-10 ks), 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžička mleté skořice, hrst krájených vlašských ořechů, hrst sušených brusinek, kousek másla.

Ostatní: Papír na pečení, sníh ze 3 bílků, špetky soli a 1-2 balíčků vanilkového cukru.

Postup:

Menší plech vyložíme navlhčeným papírem na pečení. Do hrnku nalijeme mléko, přidáme žloutky, pudink, sůl a vanilkový cukr a všechno dobře rozšleháme. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců, nakrájíme je na slabší plátky a promícháme s vanilkovým cukrem a skořicí. Jednotlivé plátky toustového chleba namáčíme do mléčné tekutiny a klademe těsně vedle sebe na připravený plech. Celý povrch pokryjeme polovinou obalených jablek a posypeme polovinou ořechů a brusinek. Následuje další vrstva navlhčeného toustového chleba a zbytek náplně. Zakončíme navlhčeným toustovým chlebem. Pokud zbude nějaká tekutina, polijeme jí toustový chléb (mně to vyšlo akorát). Nahoru ještě rozložíme několik tenkých plátků másla. Plech s žemlovkou vložíme do trouby vyhřáté na 180°C a pečeme tak dlouho, až tousty zezlátnou, což je asi za 45 minut. Z bílků, špetky soli a vanilkového cukru ušleháme pevný sníh, který rozetřeme na upečenou žemlovku a necháme v troubě lehce zhnědnout.