Rozpočet:

Pro 5 osob: 750 ml mléka, 3 žloutky, 1 rovná lžička soli, 400 g hladké mouky.

Náplň: Libovolná marmeláda (rybízová, jahodová, meruňková, …), pudink uvařený ze 600 ml mléka, 2 balíčků vanilkového pudinkového prášku a 2 vrchovatých lžic moučkového cukru, 3 jablka, hrst sušených brusinek, hrst sekaných vlašských ořechů, půl balíčku vanilkového cukru, 1 rovná lžička mleté skořice.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhané ořechy na vysypání formy (nejlepší je kulatá dortová), olej na smažení.

Dokončení: Sníh ze 3 bílků se špetkou soli a 3 lžícemi krupicového cukru, sekané vlašské ořechy.

Postup:

Nejprve si uvaříme pudink. Ve 200 ml mléka dobře rozmícháme pudinkový prášek a moučkový cukr, 400 ml mléka přivedeme k varu a za stálého míchání přiléváme tekutou směs. Povaříme do zhoustnutí, odstavíme a občas zamícháme, aby se nevytvořil škraloup.

Na palačinkové těsto rozšleháme vejce a sůl v mléce a potom za stálého míchání přisypáváme prosátou mouku. Umícháme řídké těsto, ze kterého smažíme na rozpáleném oleji tenké palačinky. Usmažené palačinky potřeme marmeládou, stočíme a vyložíme jimi dno máslem vymazané a ořechy vysypané dortové formy. Na stočené palačinky rozetřeme polovinu teplého pudinku, poklademe jej dílky oloupaných vykrájených jablek a posypeme brusinkami, sekanými ořechy, vanilkovým cukrem a skořicí. Nahoru rozložíme další palačinky a rozetřeme na ně zbytek pudinku. Formu s nákypem vložíme do trouby vyhřáté na 160°C a zapékáme po dobu asi 45 minut. Na upečený nákyp pak navršíme tuhý sníh ušlehaný ze 3 bílků, špetky soli a 3 lžic krupicového cukru. Sníh posypeme sekanými ořechy, formu vrátíme do trouby a necháme sníh zezlátnout.

Nákyp podáváme teplý.