Rozpočet:

8 bílků, 200 g krupicového cukru, špetka soli, 160 g polohrubé mouky, 80 g strouhaných oloupaných mandlí, lžička strouhané pomerančové kůry, 40 g jemně nasekané kandované pomerančové kůry, 80 g rozpuštěného zchladlého másla.

Propasírovaný pomerančový džem na potření, strouhané oloupané mandle na obalení, rozpuštěná čokoláda na polití a kousky kandované pomerančové kůry na ozdobení. Papírové košíčky (nejsou nutné, ale líp to vypadá).

Postup:

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a po částech do něj zašleháme krupicový cukr. Mouku promícháme s mandlemi, nastrouhanou pomerančovou kůrou a nasekanou kandovanou pomerančovou kůrou. Směs po troškách vmícháme do sněhové hmoty. Nakonec opatrně přiléváme rozpuštěné zchladlé máslo. Zlehka promícháme a těsto vylijeme a rovnoměrně rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení. Pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 15-20 minut dočervena. Upečený korpus přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Z vychladlého plátu pak vykrájíme hladkou formičkou kolečka o průměru 3-4 cm. Obvod koleček potřeme marmeládou a obalíme strouhanými mandlemi. Nahoru kápneme trochu rozpuštěné husté čokolády a do ní položíme několik kousků kandované pomerančové kůry. Na závěr můžeme dortíčky vložit do papírových košíčků.