Rozpočet:

Piškot: 5 žloutků, 250 g moučkového cukru, 2 lžíce pomerančové šťávy, 1 lžíce pomerančové kůry, 250 g strouhaných vlašských ořechů, 2 lžíce bílé strouhanky, sníh z 5 bílků, špetka soli.

Nádivka: 250 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g moučkového cukru, 150 g pomerančového džemu, 150 ml pomerančového likéru.

2 lžíce meruňkové marmelády, rozpuštěná čokoláda, půlky vlašských ořechů, papírové košíčky.

Postup:

Žloutky šleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme pomerančovou kůru a šťávu. Ořechy smícháme se strouhankou a z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Ořechy a sníh po částech přidáváme do žloutkového krému a opatrně promícháme. Hmotu rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 150°C asi 25 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Zchladlý plát znovu obrátíme, celý povrch potřeme slabou vrstvou meruňkové marmelády (jen aby se ucpaly póry) a silnější vrstvou ořechové nádivky. Uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky, potom vykrájíme menší kolečka nebo čtverečky, přelijeme je rozpuštěnou čokoládou a ozdobíme půlkou vlašského ořechu. Po ztuhnutí polevy, můžeme dortíčky ještě ozdobit proužky rozpuštěné čokolády. Hotové cukroví uložíme do papírových košíčků.