Rozpočet:

Piškot: 6 žloutků, 120 g moučkového cukru, 50 g polohrubé mouky, 70 g jemně nastrouhaných oloupaných mandlí, sníh z 6 bílků, špetka soli.

Krém: 125 ml mléka, 1 lžíce krupicového cukru a 1 lžíce polohrubé mouky na kaši, 125 g másla, 60 g moučkového cukru, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 1 rovná lžíce kakaa, 2-3 lžíce rumu.

Dokončení: rumová poleva (kousek bílku, moučkový cukr, 1 lžíce horké vody, rum podle chuti) s kapičkou červené gelové barvy, hrubě nastrouhaný kokos a růžičky z bílé cukrářské modelovací hmoty.

Postup:

Žloutky a moučkový cukr vyšleháme do pěny, přidáme mandle, mouku a tuhý sníh z bílků se špetkou soli. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 160°C po dobu 15-20 minut. Piškot necháme zchladnout, pak vykrájíme středně velká srdíčka a po dvou je slepíme k sobě silnější vrstvou krému. Srdíčka potřeme krémem i po obvodu a obalíme je ve strouhaném kokosu. Uložíme asi na dvě hodiny do chladničky a připravíme si hustší polevu. Jakmile krém ztuhne, rozetřeme na horní část srdíček rumovou polevu, ozdobíme je připravenými růžičkami a posypeme troškou hrubě strouhaného kokosu.