Rozpočet:

250 g bezlepkové mouky Unimix, 250 g bílého jogurtu, 3 lžíce rostlinného oleje, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 100 ml mléka nebo obyčejné smetany, 1 rovná lžička citrónové kůry, půl balíčku prášku do pečiva, 2 vejce.

Asi 5 středně velkých jablek, citrónová šťáva na pokapání, půl lžičky mleté skořice, 30 g mandlových plátků, tuk na vymazání a strouhaný kokos na vysypání koláčové formy. Moučkový cukr na posypání koláče.

Postup:

Do mísy prosejeme bezlepkovou mouku, moučkový cukr a prášek do pečiva. V hrnku rozšleháme jogurt s mlékem, (nebo smetanou), špetkou soli, vejci a olejem. Směs vlijeme do mísy, přidáme citrónovou kůru, dobře promícháme a necháme chvíli stát. Potom těsto, husté asi jako na lívance, rozetřeme do koláčové formy. Jablka oloupeme, rozkrájíme na čtvrtiny a vykrájíme jádřince. Na vypouklé straně jablka několikrát podélně nařízneme, pokapeme je citrónovou šťávou, aby nezhnědla, a rovnoměrně rozložíme na těsto. Nakonec jablka poprášíme skořicí a mezery mezi nimi vyplníme plátky mandlí. Formu s koláčem vložíme do trouby vyhřáté na 160°C a pečeme po dobu 35-40 minut dorůžova. Upečený zchladlý koláč posypeme moučkovým cukrem.