Rozpočet:

Těsto: 4 žloutky, 160 g krupicového cukru, špetka soli, 250 g tvarohu z alobalu, 3 lžíce mléka, 4 lžíce rumu, 100 g rozpuštěného másla, 200 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového pudinku, 4 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a prosátá strouhanka na vysypání formy, Nutella dovnitř a moučkový cukr na posypání upečené bábovky.

Postup:

Formu na bábovku vymažeme rozpuštěným máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Žloutky ušleháme se solí a krupicovým cukrem do husté světlé pěny a zašleháme tvaroh, mléko a rum. Mouku smícháme s pudinkem a práškem do pečiva. Sypkou směs po částech prosejeme a spolu s rozpuštěným zchladlým máslem vmícháme do tvarohového krému. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Sníh opatrně vpracujeme do těsta. Do připravené formy rozetřeme třetinu těsta a na ně nastříkáme cukrářským sáčkem Nutellu. Rozetřeme další třetinu těsta a znovu nastříkáme Nutellu. Nahoru pak dáme zbytek těsta a urovnáme povrch. Bábovku pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 50 minut. Upečenou bábovku (zkusíme špejlí) necháme stát asi 10 minut ve formě, pak ji překlopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí pocukrujeme, přendáme na rovný talíř a nakrájíme.