Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 1 balíček prášku do pečiva, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 200 ml mléka, 100 ml oleje, 2 vejce, 2 vrchovaté lžičky kakaa, 2 vrchovaté lžičky instantní kávy, troška teplého mléka na rozpuštění.

Tvarohový krém: 500 ml mléka, 2 balíčky vanilkového pudinku, 500 g měkkého tvarohu (raději z vaničky), 125 g másla, podle chuti moučkový cukr a rum.

Poleva: 150 g hořké čokolády, 1 kelímek zakysané smetany.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a strouhanka na vysypání menšího plechu nebo pekáče.

Postup:

Do mísy prosejeme moučkový cukr a mouku s práškem do pečiva. V hrnku rozšleháme mléko s vejci, solí, olejem a vanilkovým cukrem. Směs vlijeme do mísy a umícháme řídké těsto. Polovinu těsta nalijeme do připraveného plechu. V trošce teplého mléka rozmícháme instantní kávu a kakao a směs přimícháme do druhé poloviny těsta. Tmavé těsto pak rovnoměrně rozlijeme na plech se světlým těstem. Pečeme v troubě vyhřáté na 160-170°C po dobu asi 25 minut. Mezitím si připravíme tvarohový krém. Z mléka a pudinkových prášků uvaříme v kastrolku hustý pudink, odstavíme a ihned vmícháme na tenké plátky nakrájené máslo a tvaroh z obou vaniček. Dále přidáme podle chuti moučkový cukr a rum. Krém našleháme a necháme zchladnout. Upečený moučník po vychladnutí přendáme na podložku, potřeme vrstvou tvarohového krému a čokoládovou polevou, kterou připravíme takto: Hořkou čokoládu rozpustíme v misce nad párou, odstavíme a vmícháme zakysanou smetanu. Zchladlou polevu rozetřeme na tvarohový krém a vidličkou na ní vytvoříme vlnovky. Moučník uložíme do chladničky a po ztuhnutí nakrájíme řezy.