Rozpočet:

Těsto: 6 bílků, špetka soli, 120 g krupicového cukru, 6 žloutků, 50 g strouhaných nesolených pistáciových oříšků, 70 g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 3 lžíce oleje.

Náplň: Višňová marmeláda, 250 ml rostlinné smetany ke šlehání, 40 g strouhaných pistáciových oříšků, 1 rovná lžíce moučkového cukru.

Dokončení: Sekané pistáciové oříšky na posypání – 10 g (zbytek balíčku).

Postup:

50 g strouhaných pistáciových oříšků smícháme s prosátou moukou a práškem do pečiva.

6 bílků ušleháme se špetkou soli ručním elektrickým šlehačem do husté pěny, po částech přidáme krupicový cukr a vyšleháme dotuha. Potom zašleháme po jednom 6 žloutků. Do vaječné hmoty po troškách vmícháme sypkou směs a po lžících olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 12 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme náplň. Smetanu ušleháme dotuha s moučkovým cukrem, třetinu dáme stranou na potření stočené rolády a do dvou třetin přidáme 40 g strouhaných pistáciových oříšků. Vychladlý piškot potřeme nejprve slabou vrstvou višňové marmelády, na ni rovnoměrně rozetřeme náplň, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky. Ztuhlou roládu potřeme odloženou šlehačkou a vršek posypeme sekanými pistáciemi.