Rozpočet:

Piškot: 6 žloutků, 120 g krupicového cukru, 3 lžíce horké vody, 2 vrchovaté lžíce meruňkového džemu, 120 g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 30 g strouhaného kokosu, 6 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 60 g rozpuštěného zchladlého másla.

Náplň: 250 g měkkého tvarohu z vaničky, 250 ml smetany ke šlehání (Rama cremefine), 2-3 balíčky vanilkového cukru, 1 balíček ztužovače.

Dokončení: Meruňkový džem, strouhaný kokos na obalení, kompotované mandarinky a čokoládové trubičky na ozdobení.

Postup:

Broskve a mandarinky přecedíme přes sítko a necháme okapat

Žloutky, krupicový cukr a horkou vodu vyšleháme do husté pěny a potom vešleháme propasírovaný meruňkový džem. Prosátou mouku smícháme s kokosem a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Sypkou směs přidáváme po částech střídavě se sněhem a rozpuštěným zchladlým máslem do žloutkové pěny a opatrně promícháme. Hmotu rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a v troubě vyhřáté na 180°C pečeme pod dobu 12 minut dorůžova (bublinky, které při pečení vzniknou, nejsou na závadu). Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme náplň. Všechny uvedené suroviny naráz vyšleháme do hustého hladkého krému. Zchladlý piškot překrojíme příčně na třetiny, jednu třetinu potřeme meruňkovým džemem a čtvrtinou náplně a poklademe ji broskvemi nakrájenými na slabší plátky. Nahoru položíme druhou třetinu piškotu a postup opakujeme. Přiložíme poslední díl piškotu, korpus zatížíme a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Vychlazený korpus zarovnáme ostrým nožem a celý povrch potřeme větší částí zbylé náplně. Boky potáhneme strouhaným kokosem a na závěr řezy ozdobíme zbylým krémem, mandarinkami, kokosem a čokoládovými trubičkami.