Rozpočet:

Těsto: 3 žloutky, 120 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 6 lžic oleje, 3 lžíce rumu, 240 g polohrubé mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, sníh ze 3 bílků, špetka soli, 1 lžička citrónové kůry.

Náplň: 3 lžíce rybízové marmelády, 2 lžíce strouhaných vlašských ořechů, 500 g větších čerstvých jahod. Dokončení: Sníh ze 3-4 bílků, špetka soli, 2 lžíce krupicového cukru, 2 lžíce strouhaných vlašských ořechů.

Ostatní: Olej ve spreji na vystříkání a strouhanka nebo strouhané ořechy na vysypání koláčové formy.

Postup:

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem a rumem do husté pěny, přidáme citrónovou kůru a po částech přimícháme tuhý sníh z bílků se špetkou soli a vanilkovým cukrem, olej a mouku promíchanou s práškem do pečiva. Těsto rozetřeme do připravené koláčové formy a pečeme při 160°C po dobu 25-30 minut. Upečený teplý piškot potřeme rybízovou marmeládou, posypeme strouhanými ořechy a hustě poklademe půlkami čerstvých jahod řezem dolů. Nahoru naneseme tuhý sníh ušlehaný z bílků, špetky soli a krupicového cukru, rovnoměrně posypeme strouhanými ořechy, vrátíme koláč do trouby a necháme sníh zrůžovět. Po vychladnutí nakrájíme koláč na dílky.