Rozpočet:

Těsto: 250 g másla, 250 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 5 žloutků, 250 g netučného měkkého tvarohu, 200 g polohrubé mouky, 100 g strouhaného kokosu, 5 lžic rumu, 1 balíček prášku do pečiva, citrónová kůra, sníh z 5 bílků, špetka soli, podle potřeby mléko.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhaný kokos na vysypání formy, čokoládová poleva (100 g hořké čokolády, 100 g čokolády na vaření a 50 g ztuženého tuku) a strouhaný kokos na posypání.

Postup: 

Oba díly formy vytřeme tukem, vysypeme kokosem a uložíme do chladničky.

Moučkový a vanilkový cukr vymícháme se změklým máslem do pěny a po jednom vmícháme žloutky. Přidáme tvaroh, rum a citrónovou kůru. Do mouky prosejeme prášek do pečiva, přisypeme strouhaný kokos a dobře promícháme. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Do tvarohového krému pak přidáváme střídavě prosátou mouku s kokosem a práškem do pečiva a sníh z bílků. Opatrně promícháme a těsto rozetřeme do připravené formy na beránka kousek pod okraj, urovnáme povrch a přiklopíme druhý díl formy. Pečeme v troubě vyhřáté na 150-160°C po dobu asi 60 minut. Po této době sejmeme horní (zadní) díl formy a necháme beránka zchladnout. Pak jej vyklopíme na podložku a uložíme asi na hodinu do chladničky. Mezitím si rozpustíme čokoládu s tukem, odstavíme a vychlazeného beránka touto polevou potřeme nebo přelijeme. Nakonec beránka posypeme strouhaným kokosem a necháme polevu ztuhnout.