Rozpočet:

4 vejce, 120 g krupicového cukru, 6 vrchovatých lžic hladké mouky, 250 g strouhaných jablek, 1 balíček skořicového cukru.

Olej nebo rozpuštěné máslo na potření pečícího papíru a hrubá mouka na posypání.

Višňový džem na potření plátu, sníh ze 2 bílků, špetky soli a 1 balíčku vanilkového cukru, hrst sekaných vlašských ořechů.

Postup:

Jablka oloupeme a vykrájíme.

Celá vejce šleháme s krupicovým cukrem ručním elektrickým šlehačem na stupni č. 2 po dobu 10-15 minut do husté pěny. Přepneme na stupeň č. 1 a po částech zašleháme prosátou mouku. Na plech vyložený pomaštěným moukou posypaným pečícím papírem nahrubo nastrouháme jablka tak, aby pokrývala rovnoměrně celou plochu. Jablka posypeme skořicovým cukrem a nahoru rozlijeme a opatrně po celé ploše rozetřeme piškotové těsto. Pečeme při 160°C po dobu asi 15 minut. Po upečení převrátíme plát na čistý papír nebo vlhkou utěrku, sloupneme papír, na kterém, se těsto peklo, celý plát potřeme višňovým džemem, pomocí papíru nebo utěrky stočíme roládu a znovu ji i s papírem přendáme na plech. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a sníh naneseme na stočenou roládu. Povrch posypeme sekanými ořechy, vložíme roládu do vyhřáté trouby a necháme sníh zrůžovět.