Rozpočet:

I. těsto: 120 g polohrubé mouky, 40 g moučkového cukru, 1 lžíce kakaa, špetka soli, 1 rovná lžička prášku do pečiva, 40 g másla, 1 vejce, 1 lžíce rumu.

Nádivka: 250 g měkkého tvarohu, 1 vejce, 1 lžíce moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžíce rumu, 1 rovná lžíce solamylu.

II. těsto: 75 g moučkového cukru, 1 vejce, 75 g polohrubé mouky, 75 g strouhaných vlašských ořechů, 2 lžíce rumu, 5 lžic oleje, 1 rovná lžička prášku do pečiva, půl lžičky mleté skořice, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 10 lžic mléka.

Tuk na vymazání a strouhanka nebo strouhané vlašské ořechy na vysypání koláčové formy, moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

Postup:

První těsto vypracujeme na válu, vyválíme z něj kulatou placku a přeneseme ji do připravené koláčové formy. Na těsto rozetřeme tvarohovou nádivku. Druhé těsto vypracujeme v míse. Nejdříve umícháme vejce s moučkovým cukrem, pak přidáme strouhané ořechy, olej, rum, skořici, vanilkový cukr a sůl a nakonec mléko a mouku promíchanou s práškem do pečiva. Vypracujeme řidší těsto, kterým rovnoměrně překryjeme tvarohovou nádivku. Formu s těstem vložíme do trouby a pečeme při 150-160°C po dobu 25-30 minut. Upečený koláč necháme vychladnout a pocukrujeme.