Rozpočet:

Těsto: 200 g másla, 200 g moučkového cukru, 5 žloutků, 1 balíček vanilkového cukru, kůra nastrouhaná z poloviny pomeranče, 2 lžíce rumu, 200 g polohrubé mouky, půl balíčku prášku do pečiva.

Sněhová hmota: 5-6 bílků, špetka soli, 300 g moučkového cukru, 200 g strouhaného kokosu, 50 g bílé strouhanky a kůra z druhé poloviny pomeranče.

200 g pomerančového džemu na potření.

Postup:

Máslo ušleháme do pěny s moučkovým a vanilkovým cukrem a po jednom zašleháme žloutky. Přimícháme rum a pomerančovou kůru. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, mouku promícháme s práškem do pečiva a obojí střídavě po částech zapracujeme do máslového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a vložíme do vyhřáté trouby. Pečeme při 160°C po dobu asi 15 minut. Upečený korpus vyjmeme z trouby, necháme trochu zchladnout a potřeme pomerančovým džemem.

Těsně před upečením korpusu si připravíme sněhovou hmotu. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, do kterého zašleháme po částech moučkový cukr. Ručně přimícháme kokos, pomerančovou kůru a strouhanku. Sněhovou hmotu pak rozetřeme na korpus potřený džemem, vrátíme plech do trouby a dále pečeme při 140-150°C ještě asi 20 minut dozlatova. Upečený moučník přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku, necháme dobře vychladnout a nakrájíme řezy.