Rozpočet:

Pečené těsto: 8 žloutků, 160 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, lžička pomerančové kůry, 240 g strouhaných vlašských ořechů, 80 g bílé strouhanky, sníh z 8 bílků a špetka soli.

Nádivka: 300 g vlašských ořechů, 150 g moučkového cukru, 100 g pomerančového džemu, 100 ml pomerančového likéru Curaçao, 1 balíček vanilkového cukru – vypracujeme tužší hmotu.

Krém: nastavovaný máslový krém z 250 g másla, … a 20 ml pomerančového likéru.

Dále: pomerančový džem na potření a rozpuštěná hořká čokoláda na ozdobení.

Postup:

Žloutky vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem, přidáme pomerančovou kůru a ořechy se strouhankou a nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků se špetkou soli. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 160°C upečeme. Upečený plát vyklopíme na kuchyňskou mřížku, necháme vystydnout a potřeme pomerančovým džemem a ořechovou nádivkou. Uložíme aspoň na 2 hodiny do chladničky. Připravíme si máslový krém a cukrářskou trubičkou se zploštělým otvorem pak na vychlazenou ořechovou nádivku nastříkáme mřížky. Znovu uložíme do chladničky, necháme krém ztuhnout a teplým nožem (namáčíme do horké vody a otíráme do ubrousku) nakrájíme zešikma čtvercové řezy. Nakonec řezy ještě ozdobíme rozpuštěnou čokoládou.