Rozpočet:

5 bílků, špetka soli, 100 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 5 žloutků, 2 lžíce kakaa, 50 g strouhaných vlašských ořechů.

Pařížská šlehačka: 250 ml smetany ke šlehání a 100 g čokolády na vaření.

Rozpuštěná čokoláda na polití a 50 g strouhané bílé čokolády na ozdobení.

Postup:

Nejdříve si připravíme pařížskou šlehačku. Smetanu a čokoládu zahříváme, až se čokoláda rozpustí, promícháme, necháme zchladnout a uložíme přes noc do ledničky. Druhý den vyšleháme hustý krém.

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, po částech do něj zašleháme krupicový a vanilkový cukr a po jednom žloutky. Kakao promícháme se strouhanými ořechy a přidáme do vaječné hmoty. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem a pečeme při 160°C po dobu 10-15 minut. Upečený plát svineme i s papírem a necháme vychladnout. Vychladlý plát znovu rozvineme, potřeme pařížskou šlehačkou, stočíme roládu a zabalíme ji do alobalu. Uložíme do chladničky. Jakmile krém ztuhne, odstraníme alobal, přelijeme roládu rozpuštěnou čokoládou a posypeme nastrouhanou bílou čokoládou. Až ztuhne i poleva, nakrájíme roládu na šikmé, asi 2 cm široké, plátky. Krájíme ostrým nožem, který průběžně namáčíme do horké vody a otíráme do ubrousku.