Rozpočet:

350 g strouhaných domácích perníčků (zbytky z velikonoc), 100 g polohrubé mouky, 1 balíček kypřícího prášku do perníku, 100 g nahrubo strouhaných vlašských ořechů, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 3 jablka, 1 balíček skořicového cukru, citrónová šťáva, 3 lžíce rumu, 100 g změklého másla, 250 ml mléka, 3 vejce.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, citrónová poleva a strouhané ořechy na posypání upečené bábovky.

Postup:

Formu na bábovku, která pochází z díly bábovkáře mejly-hlíny, vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Jablka oloupeme, vykrájíme a nakrájíme na menší kousky, které pokapeme citrónovou šťávou a prosypeme skořicovým cukrem. Mouku promícháme se strouhanými perníčky, ořechy a práškem do perníku. Změklé máslo vyšleháme se solí, moučkovým cukrem a celými vejci do pěny. Přidáme rum a střídavě sypkou směs a mléko. Nakonec vmícháme jablka. Umícháme těsto husté asi jako na lívance a rozetřeme je do připravené bábovkové formy. Bábovku pečeme v troubě vyhřáté na 150°C po dobu 60 minut. Upečenou bábovku (zkusíme špejlí) necháme stát asi 5 minut ve formě, pak ji překlopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí potřeme hustší citrónovou polevou a posypeme strouhanými ořechy.