Rozpočet:

Těsto: 500 g polohrubé mouky, půl lžičky soli, 2 žloutky, 75 g rozpuštěného másla, 50 g krupicového cukru, půl kostky droždí, půl lžičky kypřícího prášku, 350 ml mléka, půl balíčku vanilkového cukru.

Ostatní: Mouka na vál, kousky čokolády (asi 50 g čokoládových plátků nebo peciček), papírové košíčky na pečení, rozpuštěné máslo na potření buchtiček před pečením a moučkový cukr na posypání upečených buchtiček.

Postup:

Mléko ohřejeme, rozpustíme v něm sůl a oba cukry a rozšleháme žloutky. Do mísy kuchyňského robotu prosejeme mouku s práškem do pečiva, přilijeme trochu vlažného mléka, rozdrobíme do něj droždí a počkáme, až vzejde kvásek. Po vzejití kvásku vlijeme do mísy zbytek vlažného mléka, přidáme rozpuštěné teplé máslo a v robotu vypracujeme měkké těsto. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme těsto vykynout. Vykynuté těsto pak rukama propracujeme na pomoučněném válu a naválíme do něj čokoládu. Potom z těsta utvoříme váleček, který nakrájíme na stejně velké kousky. Z jednotlivých kousků vytvarujeme buchtičky, vložíme je do papírových košíčků, potřeme rozpuštěným máslem a necháme chvíli kynout. Buchtičky pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 25 minut dočervena. Upečené, ještě teplé, poprášíme moučkovým cukrem.