Rozpočet:

Těsto: 400 g polohrubé mouky, 300 ml mléka, půl kostky droždí, 2 žloutky, 50 g krupicového cukru, půl lžičky soli, 100 g másla.

Ostatní: Máslo na vymazání plechu, mouka na vál, 1 balíček skořicového cukru, rozšlehané vejce na potření loupáčků před pečením, sezamové semínko a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Do mísy kuchyňského robotu prosejeme mouku. Mléko mírně nahřejeme, zašleháme do něj cukr, sůl a žloutky a vlijeme je do mísy s moukou. Rozdrobíme do něj droždí, necháme vzejít kvásek a potom přilijeme teplé máslo. Těsto necháme v robotu důkladně propracovat a poté vykynout pod utěrkou. Vykynuté těsto propracujeme rukama na pomoučněném válu a utvoříme z něj silnější váleček, který nakrájíme na stejně velké kousky. Kousky těsta rozválíme, posypeme troškou skořicového cukru, stočíme a vytvarujeme rohlíčky. Při stáčení vytahujeme těsto mírně do stran. Rohlíčky přeneseme na plech vymazaný máslem, potřeme je rozšlehaným vejcem, posypeme sezamem a necháme chvíli kynout. Potom dáme plech do trouby vyhřáté na 180°C a po dobu asi 20 minut pečeme rohlíčky dozlatova. Necháme je na plechu zchladnout, potom je přendáme na mísu a pocukrujeme.