Rozpočet:

Těsto: 500 g polohrubé mouky, 50 g moučkového cukru, 1 rovná lžička soli, 2 žloutky, 150 ml oleje, 20 ml rumu, 250-300 ml mléka, půl kostky droždí.

Ostatní: Mouka na vál, marcipánová hmota, 2 žloutky s rumem na potření před pečením a moučkový cukr na posypání upečených vdolečků.

Postup:

Necháme vzejít kvásek. Do mísy prosejeme mouku, přidáme moučkový cukr, žloutky, olej, rum, sůl, vzešlý kvásek a vlažné mléko a ručně nebo v kuchyňském robotu (použila jsem robot) vypracujeme měkké těsto. Mísu přikryjeme utěrkou a těsto necháme na teplém místě vykynout. Mezitím si nastrouháme marcipán a rozmícháme žloutky s rumem. Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučněný vál, propracujeme rukama a potom z něj lžící oddělujeme stejně velké kousky (asi 50 g), utvoříme z nich bochánky a zploštíme je. Na střed každé placičky dáme trochu nastrouhaného marcipánu a zabalíme jej do těsta. Vzniklé vdolečky po obvodu několikrát nařízneme, přendáme je na plech vyložený papírem na pečení a necháme chvíli kynout. Potom vdolečky potřeme směsí žloutků s rumem a vložíme plech do trouby vyhřáté na 180°C. Vdolečky pečeme po dobu 20-25 minut dočervena. Zchladlé přendáme na mísu a pocukrujeme.