Rozpočet:

Těsto (stejné, jako na ořechové rohlíky): 400 g polohrubé mouky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 2 žloutky, 100 g rozpuštěné Hery, 1 rovná lžička citrónové kůry, 75 g moučkového cukru, sůl, asi 200 ml vlažného mléka, kvásek z 20 g droždí, 1 balíček vanilkového cukru, špetka mleté skořice.

Ostatní: Rozšlehané vejce, strouhané nebo sekané vlašské ořechy na posypání před pečením a moučkový cukr na posypání upečeného věnce.

Postup:

Do mísy vložíme všechny sypké suroviny včetně citrónové kůry, přilijeme vlažné mléko s rozšlehanými žloutky, dále rozpuštěnou vlažnou Heru a nakonec přidáme kvásek. Vypracujeme vláčné těsto a necháme je vykynout. Vykynuté těsto vyklopíme na vál, znovu jej propracujeme, rozdělíme na třetiny a z každé vyválíme dlouhý tenký váleček. Válečky spleteme do copu, stočíme a konce spojíme. Věnec přeneseme na plech vyložený papírem na pečení, necháme ještě chvíli kynout a pak jej potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme ořechy. Pečeme při teplotě 180°C po dobu 10 minut dorůžova, potom teplotu snížíme na 150°C a dopékáme ještě 10-15 minut. Horký věnec přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku, posypeme moučkovým cukrem a necháme vychladnout.