Rozpočet:

Korpus: 8 žloutků, 160 g třtinového cukru, 4 lžíce horké vody, 2 mírně navršené lžíce rybízové marmelády, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 100 g hladké mouky, 50 g strouhaných piškotů, půl lžičky prášku do pečiva, 8 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 8 lžic rozpuštěného másla.

Krém: Kaše ze 125 ml mléka, půl lžíce krupicového cukru a 1 vrchovaté lžíce polohrubé mouky; 125 g másla, půl lžíce moučkového cukru, půl plechovky Salka karamel, podle chuti rum.

Poleva: 150 ml 31%ní smetany, 150 g hořké čokolády.

Modelovací hmota: Hrst pěnových bonbónů (marshmallows), troška vody, kousek másla, moučkový cukr a mandlová tresť (množství surovin odhadem – s vodou opatrně).

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhané piškoty na vysypání dortové formy.

Rum na postříkání korpusu, rybízová marmeláda, drcené oloupané mandle na potažení boku a barevný krystalový cukr.

Postup:

Nejprve si připravíme hmotu na zdobení. V misce rozpustíme nad párou za častého míchání pěnové bonbóny s troškou vody a kouskem másla, odstavíme a necháme vychladnout. Na vál prosejeme moučkový cukr, vlijeme zchladlou marshmallow směs, přidáme několik kapek mandlové tresti a vypracujeme pevnou tvárnou hmotu. Cukr přidáváme postupně.

Dortovou formu vymažeme máslem, vysypeme strouhanými piškoty a uložíme do chladničky.

Strouhané mandle promícháme s prosátou moukou, strouhanými piškoty a práškem do pečiva. Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté světlé pěny a zašleháme marmeládu. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme sypkou směs a sníh z bílků. Nakonec vmícháme po lžících rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 160°C asi 50 minut. Upečený korpus necháme několik minut stát ve formě, pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme důkladně vychladnout, nejlépe přes noc. Z marshmallow hmoty vyrobíme potřebné ozdoby a uložíme je do chladničky.

Na krém uvaříme kaši z mléka, cukru a mouky, přikryjeme ji potravinovou fólií a necháme vychladnout. Máslo a moučkový cukr vyšleháme do pěny, zašleháme do ní zchladlou kaši, přidáme trošku rumu a zhruba polovinu krému odložíme na potření a zdobení korpusu. Do zbytku zašleháme zkaramelizované Salko a rum podle chuti. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, promažeme marmeládou a karamelovým krémem a sestavíme. Celý povrch dortu potřeme částí odloženého krému a uložíme korpus do chladničky. Na polevu zahřejeme k bodu varu smetanu, odstavíme, přidáme nalámanou čokoládu a mícháme do rozpuštění. Směs řádně prošleháme metličkou a necháme zchladnout. Celý povrch vychlazeného korpusu přelijeme čokoládovou polevou a bok potáhneme asi do poloviny drcenými mandlemi. Jakmile poleva ztuhne, nastříkáme na dort ozdobnou špičkou krém a zdobení dokončíme barevným cukrem a ozdobami připravenými z marshmallow hmoty.