Rozpočet:

Korpus: 5 žloutků, 200 g krupicového cukru, 100 g polohrubé mouky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, půl balíčku prášku do pečiva, 5 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 5 lžic rozpuštěného másla.

1. náplň: Kaše ze 125 ml mléka, 1 lžíce krupicového cukru a 1 lžíce polohrubé mouky; 125 g másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 lžíce kakaa, rum podle chuti.

2. náplň: 2 kelímky 31%ní a 2 kelímky 40%ní smetany ke šlehání, 2 balíčky ztužovače, 4 balíčky vanilkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g čokoládových lupínků.

Dokončení: 1 kelímek 31%ní a 1 kelímek 40%ní smetany ke šlehání, 1 balíček ztužovače a 1 balíček vanilkového cukru, 1 vrchovatá lžíce strouhaných a několik půlek vlašských ořechů.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání formy, rum na postříkání korpusu.

Postup:

Kulatou dortovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhanými ořechy a uložíme do chladničky.

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Nastrouhané ořechy smícháme s prosátou moukou a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí po částech zamícháme do žloutkové hmoty. Nakonec přidáme rozpuštěné zchladlé máslo. Korpus pečeme při 160-170°C po dobu 45 minut. Necháme vychladnout a mezitím si připravíme náplně.

Na první náplň uvaříme kaši a necháme ji vychladnout. Máslo vyšleháme s moučkovým cukrem. Z upečeného zchladlého korpusu odkrojíme slabší plát (asi třetinu), rozdrobíme jej do mísy a postříkáme rumem. Necháme chvíli odležet, potom přimícháme zchladlou kaši, máslový krém, ořechy a kakao. Dortový korpus postříkáme rumem, navršíme na něj připravenou náplň a pečlivě vytvarujeme. Na druhou náplň ušleháme obě smetany se ztužovačem a vanilkovým cukrem a vmícháme vlašské ořechy a čokoládové lupínky. Náplň naneseme na povrch a bok dortu, upravíme a dort uložíme přes noc do chladničky. Druhý den připravíme šlehačku, částí potřeme celý povrch dortu a zbytkem ozdobíme. Na dokončení použijeme strouhané ořechy a půlky.