Rozpočet:

Korpus: 8 žloutků, 240 g krupicového cukru, 4 lžíce horké vody, 200 g strouhaných oloupaných mandlí, 100 g hladké mouky, 100 g strouhaných piškotů, půl lžičky prášku do pečiva, 8 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 4 lžíce oleje.

Krém: Kaše z 250 ml mléka, 2 lžic krupicového cukru a 2 lžic polohrubé mouky, 250 g másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 1 plechovka Salka karamel, podle chuti rum a strouhané oloupané mandle (asi 100 g) do poloviny krému.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání dortové formy o průměru 26 cm.

Rum na postříkání korpusu, strouhané mandle na potažení boku a celé oloupané mandle na ozdobení.

Postup:

Dortovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Strouhané mandle promícháme s prosátou moukou, strouhanými piškoty a práškem do pečiva. Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté světlé pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme sypkou směs a sníh z bílků. Nakonec vmícháme po lžících olej. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 160°C asi 60 minut. Upečený korpus necháme několik minut ve formě a pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku.

Na krém uvaříme kaši z mléka, cukru a mouky, přikryjeme ji potravinovou fólií a necháme vychladnout. Máslo a moučkový cukr vyšleháme do pěny, zašleháme do ní zchladlou kaši, přidáme rum a Salko a část krému odložíme na potření a zdobení korpusu. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, promažeme krémem a sestavíme. Celý povrch dortu potřeme částí odloženého krému, bok potáhneme jemně nastrouhanými mandlemi a uložíme korpus do chladničky. Vychlazený korpus pak ozdobíme zbytkem krému a celými mandlemi.