Rozpočet:

Těsto: 4 žloutky, 160 g krupicového cukru, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g strouhaných piškotů, 4 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 4 lžíce oleje, 2 lžíce rumu.

Krém: 200 g másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 300 g Nutelly, podle chuti rum.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání formy, rum, 100 g marcipánu a půlky vlašských ořechů na ozdobení.

Postup:

Formu vymažeme tukem, vysypeme strouhanými ořechy a uložíme do chladničky.

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem do husté pěny. Strouhané ořechy promícháme s piškoty a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí po částech přimícháme do žloutkové pěny. Nakonec po lžících vmícháme olej a rum. Umícháme polotekuté těsto, rozetřeme je do připravené formy a pečeme při 160°C po dobu 35 minut. Upečený korpus necháme vychladnout na kuchyňské mřížce a mezitím si připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a po částech zašleháme Nutellu. Nakonec přidáme podle chuti rum. Polovinu krému dáme stranou na potření a ozdobení. Zchladlý korpus jednou prořízneme, postříkáme rumem a potřeme vrstvou krému. Celý povrch dortu pak potřeme částí odloženého krému a uložíme dort asi na dvě hodiny do chladničky. Během této doby si připravíme potřebné ozdoby z marcipánu. Ztuhlý dort pak ozdobíme zbytkem krému, marcipánem a půlkami ořechů.