Rozpočet:

Korpus: Asi 400 g dětských piškotů, 300 ml 33%ní smetany ke šlehání, 250 g měkkého tvarohu ve vaničce, 1 kelímek pomazánkového másla bez příchuti, 3 vrchovaté lžíce krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, rum.

Na dokončení: 2 kelímky smetany ke šlehání (2×210 g 33%ní), ztužovač, 2 balíčky vanilkového cukru, minipiškoty (koupené v Lidlu), hrozny nebo jiné ovoce na ozdobení.

Postup:

V míse ušleháme smetanu s krupicovým a vanilkovým cukrem, dále zašleháme tvaroh a pomazánkové máslo. Vnitřek středně velké dortové formy vyložíme potravinovou fólií, na dno naklademe těsně vedle sebe piškoty, postříkáme je rumem a potřeme částí krému. Postup opakujeme tak dlouho, až je forma plná. Jako poslední vrstvu dáme piškoty, ale už je nestříkáme rumem. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme korpus alespoň 24 hodiny rozležet.

Na dokončení dortu dotuha ušleháme smetanu se ztužovačem a vanilkovým cukrem a zhruba polovinou šlehačky celý korpus potřeme. Na bok přilepíme těsně vedle sebe minipiškoty a nakonec dort ozdobíme šlehačkou, ovocem a minipiškoty.

Dort podáváme vychlazený.