Rozpočet:

Korpus: 10 žloutků, 200 g moučkového cukru, 200 g strouhaných pražených vlašských ořechů, 100 g bílé strouhanky, 50 g hladké mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, sníh z 10 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 5 lžic oleje.

Nastavovaný krém: 250 ml mléka, 2 vrchovaté lžíce krupicového cukru a 2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky – uvaříme kaši a necháme ji vychladnout. 250 g másla, 100 g moučkového cukru, 150 g koupeného kakaového krému (podle chuti rum).

Dokončení: Rum nebo cukrová voda na postříkání korpusu, 4 lžíce rybízové marmelády, 750 g marcipánové hmoty a gelové barvy.

Ostatní: Olej na vymazání dortové formy a papír na pečení.

Postup:

Do otvírací kulaté dortové formy o průměru 24 cm zavřeme pečící papír a bok potřeme olejem.

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem do husté pěny. Hladkou mouku promícháme se strouhanými ořechy, strouhankou a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí a olejem po částech zamícháme do žloutkové hmoty. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 150-160°C po dobu 60 minut. Upečený korpus necháme chvíli stát ve formě, pak jej nožem po obvodu od formy odřízneme, uvolníme ráfek a přetáhneme korpus i s papírem na kuchyňskou mřížku. Necháme vychladnout a mezitím si připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny, po lžících zašleháme zchladlou kaši a potom kakaový krém (pokud dort nebudou konzumovat děti, přidáme rum). Necelou třetinu krému dáme stranou na potření povrchu dortu. Zchladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem nebo cukrovou vodou, promažeme rybízovou marmeládou a krémem, sestavíme, zatížíme a dáme do chladničky. Asi po dvou hodinách potřeme celý povrch dortu odloženým krémem a znovu uložíme nejméně na dvě hodiny do chladničky. Mezitím si připravíme marcipánovou hmotu a ztuhlý korpus potáhneme a ozdobíme.