Rozpočet:

400 g dětských piškotů, 400 ml smetany ke šlehání (31% a 40% tuku), 2 vaničky měkkého tvarohu, 3-4 balíčky vanilkového cukru, 2 balíčky ztužovače, 1 velká plechovka kompotovaného ananasu v kouscích, podle chuti likér Piña Colada.

Ostatní: 3 vrchovaté lžíce (domácí) rybízové marmelády, 1 velká plechovka kompotovaného ananasu-kolečka, 400 ml smetany ke šlehání (opět 31% a 40% tuku), 1 balíček ztužovače, 2-3 balíčky vanilkového cukru, želé žížalky na ozdobení.

Želé: 1 balíček čiré dortové želatiny v prášku, 250 ml šťávy z ananasového kompotu, 1 lžíce krupicového cukru.

Postup:

Kompotovaný ananas v kouscích přecedíme přes sítko a necháme okapat. Šťávu použijeme na uvaření želé.

400 ml smetany ušleháme dotuha se ztužovačem a vanilkovým cukrem, zašleháme tvaroh z obou vaniček a podle chuti a hustoty přidáme likér. Větší dortovou formu vyložíme potravinovou fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je likérem, potřeme slabší vrstvou krému a posypeme polovinou ananasu. Potřeme krémem, rozložíme piškoty, postříkáme je likérem, potřeme další vrstvou krému a posypeme zbytkem ananasu. Následuje krém, piškoty postříkané likérem, znovu krém a nakonec piškoty, které necháme suché. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme korpus alespoň 24 hodiny rozležet. Poté přecedíme přes síto kolečka ananasu a ušleháme 400 ml smetany se ztužovačem a vanilkovým cukrem. Korpus překlopíme na rovný podnos, odstraníme z něj fólii, bok potřeme šlehačkou a vršek rybízovou marmeládou. Korpus přendáme na rovný talíř a nahoru rozložíme po obvodu kolečka ananasu. Zbytek koleček rozpůlíme a přiložíme na bok dortu. Podle návodu na sáčku uvaříme z ananasové šťávy želé, teplým potřeme kolečka ananasu a zbytek vylijeme na střed dortu. Jakmile želé ztuhne, ozdobíme dort pomocí cukrářského sáčku s řezanou špičkou šlehačkou a želé žížalkami.