Rychlé a jednoduché na přípravu a tak efektní na pohled. Co říkáte? 🙂 Přitom stačí jen „buchtu“ nakrájet na stejně velké kousky a trochu nazdobit krémem. Jak jednoduché 🙂 A to ještě nemluvím o chuti (maracuja je vážně famózní) a o faktu, že jsou dortíky zcela bez mouky, takže vhodné i pro celiaky. Malou nevýhodou je jen velká křehkost a drobivost, ale to je u většiny bezlepkových těst běžné. 

Maracuja je nakyslá, takže skvěle doplňuje sladké makové těsto. Pyré koupíte na cukrářských eshopech nebo v Makru. Nicméně pokud se vám maracuja moc nezdá 🙂 myslím, že by se dala lehce nahradit třeba malinou nebo lesním ovocem. Barevně to bude možná ještě lepší, protože krém bude hezky do růžova či fialova. 

Makové kostky (16 ks):

3 velká vejce

90 g cukru krupice

150 g mletého máku

50 g mandlové mouky (mleté mandle)

80 g másla, rozpuštěné a zchladlé

citronová kůra nebo citronový olej

Troubu předehřejte na 170 stupňů, čtvercovou formu o velikosti ca. 20×20 cm vyložte pečícím papírem (jen dno). 

Vejce vyšlehejte společně s cukrem do husté pěny. Stěrkou vmíchejte mletý mák a mandle. Nakonec přilijte zchladlé máslo a přidejte citronovou kůru (olej). 

Těsto nalijte do připravené formy a dejte péct asi na 25-30 minut do vyhřáté trouby. Špejlí si ověřte, že je propečeno. 

Nechte zcela vychladnout ve formě, pak opatrně vyklopte. Pozor, korpus je díky absenci mouky velmi křehký. Doporučuji zachladit v lednici. Korpus rozkrájejte na 16 kousků o rozměru ca. 5×5 cm. 

Maracujový krém:

150 g mascarpone

150 g smetany ke šlehání min. 33%

80-100 g maracujového pyré (mučenka, passion fruit)

1-2 lžíce cukru krupice, případně více dle chuti

Všechno dejte do misky a společně vyšlehejte do krému. Přendejte do sáčku s velkou řezanou trubičkou a nastříhejte na jednotlivé kostky. Ozdobte kousky ovoce a čerstvou bylinkou.