Pokud máte pocit, že je vám tento koláč povědomý, tak je to správný pocit. Je to recept z mojí kuchařky, jen jsem ho převedla do běžné „lepkové“ podoby. Nebylo to nijak těžké, protože klasické mouky je v koláči velmi málo. Což není u cheesecaku nic neobvyklého, obsahuje především velké množství sýra a mouku najdete obvykle jen v krustě koláče.

Přestože mám na blogu spoustu receptů na cheesecaky, ať už ty klasické velké nebo mini, tak tohle je první varianta s čokoládou. Dlouho jsem mu nemohla přijít na chuť, protože čokoláda mi k sýru moc nepasovala 🙂 Po několika pokusech jsem ale díky kombinaci s mascarpone dosáhla chuťově příjemné kombinace.

Čokoládový cheesecake s ovocným přelivem (10-12 porcí)

Kakaová krusta:

Všechny suroviny dejte do misky a vypracujte z nich těsto. Dno dortové formy o průměru 23 cm vyložte pečícím papírem a těsto rovnoměrně vmáčkněte do dna. Dejte péct do trouby vyhřáté na 170 stupňů (horkovzduch) na 20-25 minut. Nechte vychladnout ve formě, než si připravíte náplň.

Čokoládová náplň:

Smetanu zahřejte k bodu varu a nalijte na čokoládu. Nechte chvilku odstát, pak vymíchejte do hladka a nechte vychladnout. Sýr, mascarpone, cukr a mouku dobře promíchejte, pak přidejte vejce, jedno po druhém, každé dobře zapracujte. Malou část krému přidejte ke zchladlé čokoládě a dobře promíchejte. Přidejte ke zbytku sýrové náplně a dobře zapracujte. Krém pouze míchejte (v robotu pádlovou/plochou metlou), nešlehejte.

Náplň nalijte na předpečenou krustu a dejte péct do trouby vyhřáté na 120 stupňů (horní/dolní ohřev) asi na 90 minut, až je koláč ve středu pevný. Pár minut po vytažení z trouby odřízněte koláč po celém obvodu od formy a nechte chladnout ve formě při pokojové teplotě. Před vyjmutím z formy dejte koláč chladit na několik hodin do lednice.

Ovocný přeliv:

Ovocné pyré, ovoce a cukr dejte do rendlíku a krátce povařte. Škrob rozmíchejte v malém množství vody a vlijte do ovoce. Nechte pár minut povařit, až směs lehce zhoustne. Ovocnou omáčku dejte na několik hodin vychladit, pak podávejte s jednotlivými porci koláče.