Určitě si teď říkáte, kdeže je ta výstřednost, když vypadají úplně obyčejně 🙂 Netradiční přísadou je bílý čaj Earl Grey s lehkým nádechem vanilky a růže, který dodá „obyčejným“ máslovým sušenkám úplně jiný rozměr. Těžko říct, co mě na nich baví víc, zda chuť nebo ta křupavá struktura.

Můžete si je slepit oblíbenou marmeládou nebo krémem, já je mám nejradši jen tak, se šálkem dobrého čaje, samozřejmě Earl Grey 🙂 Zatímco na pití mám z pohodlnosti radši čaj v „pytlíku“, tak do sušenek jsem použila sypaný čaj Extravagant Earl Grey od značky Whittard.

Čaj earl grey je jednoznačně můj nejoblíbenější, a tak jako si někdo nedokáže představit ráno bez kávy, tak já si ho nedokážu představit bez tohoto čaje. Do pečením jsem ho použila prvně a určitě ne naposledy.

Extravagantní sušenky Earl Grey

Těsto na sušenky (25-30 ks):

  • 125 g hladké mouky
  • 75 g studeného másla
  • 35 g moučkového cukru
  • 25 g mandlové mouky
  • 4-5 g sypaného čaje Extravagant Earl Grey
  • 20 g vajec (asi polovina jednoho vajíčka)
  • špetka solí

Prosátou mouku smíchejte se solí, přidejte na kousky nakrájené studené máslo a zpracujte do drobenky. Přisypte moučkový cukr, mandlovou mouku, čaj, odměřené množství vajec a zpracujte do kompaktního těsta.

Mezi dvěma fóliemi (nebo pečicími papíry) ho rozválejte na sílu zhruba 4-5 mm a dejte odležet na několik hodin do lednice. Z vychlazeného těsta vykrajujte sušenky libovolného tvaru. Já jsem použila kruhové vykrajovátko o průměru ca. 4,5-5 cm. Sušenky poskládejte na plech vyložený papírem na pečení a pečte v troubě vyhřáté na 170°C (horkovzduch) asi 10-12 minut, až jsou lehce do zlatova. Čím víc je „vypečete“, tím budou křupavější.

Skladujte v uzavřené dóze při pokojové teplotě.

TIP – Skvělá nejen na pečení sušenek je perforovaná podložka AirMat od firmy Silikomart. A pokud sušenky při pečení druhou podložkou přiklopíte, zůstanou nejen krásně rovné, ale získají zajímavý kostičkový dekor po obou stranách. Perforovanou podložkou koupíte na cukrářských eshopech.