Máte rádi kešu oříšky? Já ano, ať už jsou pražené, solené, natural nebo v podobě kešu másla. Mají přirozeně nasládlou chuť a v rozumné míře jsou skvělé i pro naše zdraví. Ale musím přiznat, že by mě asi nikdy nenapadlo dělat z nich cukroví, kdyby se mi do ruky nedostala mouka z kešu ořechů.

Na první pohled působí cukroví obyčejně a jednoduše, a ono opravdu jednoduché je, ale věřte, že chutí vás velmi mile překvapí. Ihned po upečení je hodně křehké a v puse se vám rozpadne, ale když mu dáte několik dní v chladu, je to zážitek. Rozleží se, zvláční a vynikne chuť kešu oříšků.

Pekla jsem současně na zkoušku ještě dva druhy plněného cukroví a překvapivě tyhle dukátky, jak jsem je nazvala, zmizely jako první 🙂

Dukátky z kešu ořechů (70-80 ks)

  • 140 g hladké mouky
  • 80 g mletých kešu ořechů (mouka z kešu)
  • špetka soli
  • 110 g změklého másla
  • 40 g moučkového cukru do těsta + na obalení
  • 50 g pasty (másla) z kešu ořechů 100%

Mouku smíchejte s mletými kešu ořechy a špetkou soli. V míse vyšlehejte společně změklé máslo, moučkový cukr a kešu pastu. Přisypte sypkou směs a při nízkých otáčkách zapracujte. Těsto dopracujte rukama, rozdělte na poloviny a každou pomocí fólie vytvarujte do válečku o průměru ca. 2,5-3 cm. Dejte zhruba na 30-40 minut do mrazáku, až dostatečně ztuhnou.

Troubu předehřejte na 180 stupňů, 2 plechy vyložte pečícím papírem.

Válečky těsta rozkrájejte na slabá kolečka a rozložte na plech. Dejte péct do vyhřáté trouby zhruba na 10 minut, až lehce zezlátnou. Nechte je vychladnout, teprve pak obalte v moučkovém cukru. Skladujte v uzavřené dóze a nechte několik dní rozležet.

TIP – mouku z kešu ořechů koupíte na eshopech s ořechy, kešu máslo ve zdravé výživě, DM drogerii nebo také na eshopech s ořechy. Já jsem oboje pořídila na Diana – svět oříšků.