Konec listopadu se teprve blíží, ale jak tak sleduji svoje okolí, spousta domácností už má napečeno. Mě osobně to tedy přijde hodně brzy, zvláště pokud jde o plněné cukroví. Na druhou stranu se asi není čemu divit, když vánoční reklama na nás útočí už od září. Já jsem si první vlnu cukroví odbyla už v srpnu, když jsem testovala cukroví na svoje kurzy. Ale nebojte, o nějaký nový recept se s vámi podělím i tady na blogu 🙂

Na rozjezd si dáme něco rychlého a jednoduché, bez použití válečku i vykrajovátek. Stačit vám budou pouze vaše ruce a samozřejmě kvalitní suroviny, bez kterých se žádné pečení neobejde. 

Marcipánové špalíčky (ca. 60 ks):

120 g másla

50 g moučkového cukru

2 žloutky

100 g marcipánu (50% obsah mandlí)

250 g hladké mouky

špetka solí

pomerančová kůra

+ moučkový cukr na obalení

Změklé máslo vyšlehejte s moučkovým cukrem a žloutky. Přidejte na kousky natrhaný marcipán a zašlehejte. Chce to trochu trpělivosti, než se marcipán se směsí spojí.

Přidejte prosátou mouku se solí, pomerančovou kůru a vypracujte těsto. Můžete šlehačem, ke konci dopracujte rukama. Z těsta utvořte 4 válečky, zabalte do folie a dejte do lednice ztuhnout.

Troubu předehřejte na 170 stupňů, dva plechy si vyložte pečícím papírem.

Válečky vyválejte na průměr ca. 1,5-2 cm a nožem odkrajujte jednotlivé špalíčky. Klaďte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15 minut.

Upečené špalíčky nechte zchladnout, pak obalte v moučkovém cukru. Skladujte v uzavřené dóze.