I já občas ráda sáhnu po rychlém a jednoduchém cukroví. Samozřejmě za předpokladu, že je dobré. Náročnost přípravy nesmí být na úkor kvality 🙂 Takhle kolečka jsou krásně křehká, voňavá, na jazyku se vám rozplynou. Tak trochu mi připomínají vanilkové rohlíčky, i když dominantní je tady skořice. A příprava, ta už nemůže být jednodušší 🙂

Z připraveného těsta uděláte válečky, které dáte na chvilku k ledu. Pak ostrým nožem rozkrájíte na kolečka, upečete a obalíte v cukru. A je hotovo. Takže pokud se vám nechce vykrajovat, koulet rohlíčky nebo vymačkávat těsto do formiček, pak je tohle cukroví přesně pro vás. Připravit stačí pár dnů před svátky, na rozležení mu stačí jen pár dnů.

Máslová kolečka s rumem a skořicí (cca 80 ks):

210 g hladké mouky

2 lžíce kukuřičného škrobu

2 lžičky skořice

1/4 lžičky mletého hřebíčku

špetka mletého muškátového oříšku

špetka soli

165 g másla

30 g moučkového cukru

60 ml rumu

1 lžička vanilkového extraktu

+ moučkový cukr s vanilkou na obalení

V misce smíchejte prosátou mouku, škrob a koření.

V jiné míse společně vyšlehejte změklé máslo s cukrem do pěny. Pak po částech zašlehejte rum a vanilkový extrakt. Přisypte moučnou směs a vše společně promíchejte.

Těsto rozdělte na 2-3 části, z každé vytvarujte váleček o průměru cca 3 cm. Pokud je těsto příliš měkké, dejte ho na chvíli do lednice, válečky pak půjdou lépe tvarovat. Válečky zabalte do folie a dejte asi na hodinu do mrazáku.

Troubu předehřejte na 180 stupňů, dva plechy vyložte pečícím papírem.

Válečky těsta vyndejte z mrazáku a rozkrájejte na slabá kolečka (cca 4 mm). Klaďte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 12-15 minut v závislosti na velikosti kousků.

Do misky si připravte moučkový cukr, přidejte vanilkový cukr nebo mletou vanilku a promíchejte. Kolečka nechte trochu vychladnout, pak obalte v moučkovém cukru. Neobalujte horké, cukr by se začal rozpouštět a udělat na cukroví nevzhledné žmolky.

Cukroví dejte do krabice a nechte pár dnů rozležet. Není třeba péct dlouho dopředu, kolečka jsou krásně měkká cca 3-4 dny po upečení.