Že jsou brownies skvělé samy o sobě, to víme všichni, když je ale navíc vylepšíte nějakým dobrým krémem, je to bomba. Jednu takovou bombu na blogu už mám, Brownie cupcakes s malinovým krémem, a musím říct že je velmi oblíbená. Proto jsem vůbec neváhala a novou karamelovou čokoládu vyzkoušela také ve spojení s brownie. A výsledek? Bomba číslo 2 🙂 

Recept na těsto jsem tentokrát použila z klasických brownies, které jsem pekla v pekáčku a které mě osobně hodně nadchlo. Překvapivě dávka vyšla přesně na 12 košíčků  🙂 Krém jsem udělala v mé oblíbené kombinaci se smetanou a trochou mascarpone. Čokoláda je sama o sobě sladší, je přeci karamelová, ale má úžasnou chuť. V krému se ale její chuť zjemní a není tak sladká. Je to prostě mňamka 🙂 

Brownie cupcakes (12 ks): 

70 g cukru krupice 

50 g třtinového cukru 

75 g másla 

30 ml vody 

1 lžička rozpustné kávy (nemusí být) 

150 g hořké čokolády 55-60% 

2 velká vejce 

120 g polohrubé mouky 

1/4 lžičky jedlé sody 

špetka soli 

50 g čokoládových peciček nebo nasekané hořké čokolády 

Troubu předehřejte na 170 stupňů. Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky. 

Do rendlíku dejte oba cukry, máslo, vodu a kávu. Za stálého míchání při střední teplotě Přiveďte k varu. Stáhněte z kamen, přidejte čokoládu a míchejte do úplného rozpuštění. 

Vejce vyšlehejte do husté pěny, trvá to ca. 3 minuty. Do vaječné směsi po částech vmíchejte čokoládovou hmotu, dobře promíchejte. Přidejte prosátou mouku s jedlou sodou a špetkou soli, dobře promíchejte. 

Nakonec přisypte čokoládové pecičky nebo čokoládu nasekanou na malé kousky. 

Těsto rozdělte do 12 košíčků a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15-20 minut. Špejlí si ověřte, že je těsto propečené. Nechte trochu vychladnout ve formě, pak opatrně přendejte na chladicí mřížku.

Karamelový krém (připravit den předem):

100 g karamelové čokolády Gold Callebaut (koupíte na cukrářských e-shopech)

30 g mléčné čokolády

250 ml smetany ke šlehání 33%

+ 2 lžíce mascarpone k našlehání

Obě čokolády dejte do misky a zalijte horkou smetanou, nechte chvilku odstát, pak stěrkou vymíchejte do hladka. Nakonec celou směs promixujte tyčovým mixérem. 

Směs přikryjte folií (položte přímo na tekutinu) a dejte do lednice alespoň na 8 hodin vychladit. Ideálně přes noc. 

K vychlazenému krému pak přidejte mascarpone a vyšlehejte do pevného krému. Šlehejte raději při nižším výkonu a delší dobu, aby se krém nepřešlehal.

Přendejte do sáčku se zdobicí trubičkou a nastříkejte na dortíky. Ozdobte dle fantazie kousky čokolády, karamelkou nebo oříškem.

Já jsem použila velkou nerezovou profi špičku ve tvaru uzavřená hvězda. Zdobila jsem mandlemi v čokoládě a skořici. 

Jedna velká rada na závěr, cupcakes servírujte při pokojové teplotě. Brownie těsto potřebuje pár minut, aby hezky změklo a zvláčnělo. Pokud se do dortíku zakousnete hned po vytažení z lednice, nebude to ono 🙂 Takže vydržte a dejte mu čas 🙂