Kdo by neznal Míša řezy? Kakaový piškot, tvarohový krém a čokoládová poleva. Sama je mám moc ráda a tak jsem pořád přemýšlela, jak je udělat trochu jinak. No a protože mám sklony k mini dezertům, výsledkem jsou tyhle cupcakes. Těsto je ultra mega čokoládové a krém krásně nadýchaný a jemný. Ozdobit můžete klasicky čokoládovou polevou nebo třeba čerstvým ovocem.

Na krém jsem použila měkký tvaroh ve vaničce, který jsem nechala přes noc vykapat, abych ho zbavila nadbytečné tekutiny. Dobře se na to hodí velký kapesník, ale můžete použít i kávový filtr. Máslo v krému jsem nahradila vyšlehanou šlehačkou a božský krém byl na světě. Měla jsem se co držet, abych ho nesnědla jen tak, samotný 🙂

Na 12 ks cupcakes budete potřebovat:

100 g másla

56 g hořké čokolády (min. 60%)

42 g kakaa

106 g hladké mouky

1/2 lžičky jedlé sody

3/4 lžičky prášku do pečiva

špetku soli

2 velká vejce, pokojové teploty

100 g krupicového cukru

55 g třtinového cukru 

120 ml mléka, pokojové teploty

Troubu předehřejte na 170 stupňů, formu na muffinky vyložte papírovými košíčky.

Máslo a čokoládu dejte do mísy a společně rozpusťte v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Nechte stranou, aby směs lehce vychladla.

V menší misce smíchejte mouku, kakao, jedlou sodu, prášek do pečiva a sůl. Ve vetší míse vyšlehejte vejce společně s oběma cukry do pěny. Vmíchejte rozpuštěnou čokoládu s máslem. Nakonec střídavě přimíchejte moučnou směs a mléko, mouku na třikrát, mléko na dvakrát. Vše prošlehejte a rozdělte do připravených košíčků.

Dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15-18 minut, dokud nejsou pečené. Tento typ těsta nevyběhne příliš do výšky, je spíš takové placaté 🙂

Nechte chvilku vychladnout ve formě, pak opatrně přendejte na chladicí mřížku. 

Na tvarohový krém si připravte:

cca 400 g měkkého tvarohu ve vaničce (po odkapání cca 220 – 240 g)

cca 220 – 240 g smetany ke šlehání

3-4 lžíce krupicového cukru

1 lžička vanilkového extraktu nebo cukru

Tvaroh nechte přes noc vykapat, aby se zbavil přebytečné tekutiny. Po odkapání by ho mělo být cca 220 – 240 g, lehce ho našlehejte. Smetanu vyšlehejte společně s krupicovým cukrem a vanilkou do tuha a opatrně vmíchejte do tvarohu. Ideální je poměr smetany a tvarohu 1:1, ale když bude jednoho trochu více či méně, vůbec nevadí. 

Krém si přendejte do zdobicího sáčku a nastříkejte na vychladlé dortíky.

Čokoládová poleva:

50 g hořké čokolády

50 g smetany

Čokoládu zalijte horkou smetanou, nechte chvilku odstát a pak vymíchejte do hladké emulze. Nechte chvilku vychladnout, aby poleva lehce zhoustla a pak nastříkejte na krém. Zdobte dle vlastní fantazie.