Dlouho jsem váhala, zde tento „recept“ na blog vůbec dávat. Je mi až stydno, když si uvědomím, jak je jednoduchý. Nicméně když už jsem Vám představila recept na bleskové listové těsto, tak proč si z něj hned něco neupéct. Třeba tyhle super rychlé, jednoduché a hlavně moc dobré jablečné taštičky.

Taštičky možná není tak zcela přesný název, ale přišel mi jako nejvhodnější. Každopádně hlavní roli v tomto receptu hraje dobré listové těsto. Doporučuji vyzkoušet moje bleskové nebo jakékoliv jiné domácí připravené z másla. Nezaručuji, že z kupované těsta budou taštičky stejně dobré jako tyhle 🙂

Příprava zabere opravdu jen pár minut, než se Vám rozpálí trouba, máte hotovo. Samozřejmě za předpokladu, že máte listové těsto předem připravené. Taštičky doporučuji servírovat ihned po upečení, kdy jsou nejlepší. Já jsem je jedla ještě teplé 🙂 Jablečné taštičky z listového těsta (cca 12 ks):

1 dávka bleskového listového těsta (recept zde)

4-5 jablek

špetka skořice, kousek másla

vejce na potření

meruňková marmeláda

Troubu si předehřejte na 200 stupňů, dva plechy vyložte pečícím papírem. 

Listové těsto vyválejte do silnější placky cca 5-6 mm a rozkrájejte asi na 12 obdélníků. Rozložte je na plechy a ostrým nožem vyznačte na každém kousku okraje. Okraje pomažte rozšlehaným vajíčkem. 

Jablka oloupejte, vykrojte jadřince a nakrájejte na slabé plátky. Plátky jablek obložte jednotlivé kousky těsta. Posypte skořicí a na každou taštičku dejte malý kousek másla.

Dejte péct do vyhřáté trouby na 18-20 minut, až jsou hezky do zlatova. 

Ihned po vytažení z trouby potřete jablka meruňkovou glazurou. Tu si připravíte jednoduše ze lžíce marmelády a pár kapek vody. Společně zahřejte v mikrovlnce a jablka potřete. 

Servírujte nejlépe hned po vychladnutí, kdy jsou šátečky hezky křupavé a křehké. Můžete lehce pocukrovat, ale jablka jsou obvykle dostatečně sladká.