Pokud nejste příliš manuálně zruční a na pletení vánočky si netroufáte, nebo jste třeba jen lenoši, tak tenhle stromeček je přesně pro vás. Stačí z těsta na vánočku vykoulet bochánky, naskládat vedle sebe na plech a je hotovo. Chuťový zážitek bude stejný a vzhledem ohromíte sousedy, protože vánočku přeci peče každý 🙂

Tvar stromečku má i spoustu dalších výhod, peče se kratší dobu, v troubě se vám nerozjede do stran a perfektně se servíruje. Prostě si každý uloupne jeden bochánek. Nicméně tím nechci zatracovat klasickou pletenou vánočku, tak prostě k Vánocům patří a i u nás na svátky bude. Tenhle stromeček byl jen na nečisto, abychom si čekání na Jéžíška trochu zkrátili. 

Kynutý stromeček aneb vánočka pro lenochy:

250 g polohrubé mouky

250 g hladké mouky

120 g cukru krupice

120 g másla

30 g sádla

30 g čerstvého droždí

150 ml mléka (tučné, polotučné)

4-5 žloutků

sůl, citronová kůra

rozinky máčené v rumu

sekané mandle na posypání

vejce na potření

Do vlažného mléka odeberte asi dvě lžíce cukru a přidejte rozdrobené droždí. Nechte vzejít kvásek.

Máslo i sádlo nechte změknout (třeba v mikrovlnce), ale není třeba úplně rozpustit. 

Obě mouky prosejte do mísy, přidejte zbytek cukru, sůl a citronovou kůru. Přidejte kvásek, žloutky, změklé máslo i sádlo a rozinky. Vypracujte hladké těsto. Je trochu mastnější a lepivější, ale je to tak v pořádku. Těsto nechte kynout v chladnější místnosti ideálně přes noc nebo alespoň několik hodin. Během kynutí můžete 1-2x propracovat. 

Vykynuté těsto rozdělte na 16 stejných kousků a z každého vypracujte malý bochánek, kuličku. Nechte asi 30 minut kynout na vále v teple přikryté utěrkou.

Mezitím si rozehřejte troubu na 190 stupňů. Vykynuté bochánky naskládejte do tvaru stromečku na plech vyložený pečícím papírem, lehce je přimáčkněte k sobě, pomažte rozšlehaným vejcem a posypte sekanými mandlemi.

Dejte péct do vyhřáté trouby na 20 minut, potom snižte teplotu na 170 stupňů a dalších ca. 10 minut dopékejte. Stromeček nechte vychladnout, pak můžete pocukrovat.