Delší dobu jsem měla chuť na něco kynutého, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout, co to bude. Koláče, závin, buchty …. až jsem si v šuplíku všimla tvořítka na taštičky, které už jsem roky nepoužila. A tak nastal čas ho trochu oprášit a něco do něj vymyslet. 

Těsto je sice kynuté, ale nenechává se kynout, takže to ve výsledku není takové to nadýchané, na které jsem původně měla chuť :). Ale nevadí, protože i tak jsou taštičky výborné a hlavně rychle hotové. Díky většímu obsahu másla zůstanou hezky vláčné a měkké. Pokud nemáte rádi povidla, hodit se do nich bude i tvaroh, mák nebo marmeláda. 

Povidlové taštičky (19-20 ks):

200 g hladké mouky

50 g polohrubé mouky

30 g cukru krupice

špetka soli

120 g změklého másla

2 žloutky

50 ml smetany ke šlehání

citronová kůra

20 g čerstvého droždí

3 lžíce mléka + lžička cukru krupice

——————————————–

švestková povidla

tvořítko na taštičky o průměru 10 cm

Do vlažného mléka přidejte lžičku cukru a rozdrobte droždí, nechte vzejít kvásek. 

Obě mouky prosejte do mísy, přidejte cukr a sůl, dobře promíchejte. Přidejte na kousky pokrájené lehce změklé máslo, žloutky, smetanu, citronovou kůru a kvásek. Vypracujte hladké a nelepivé těsto. 

Troubu předehřejte na 180 stupňů. Dva plechy vyložte pečícím papírem. 

Těsto nenechávejte kynout a hned rozválejte na lehce pomoučněné ploše. Tvořítkem na taštičky vykrojte kolečko, dejte doprostřed lžičku povidel a taštičku uzavřete. Spotřebujte postupně celé těsto. Pokud nemáte tvořítko, okraje dobře přitiskněte a zamačkejte vidličkou. 

Taštičky rozložte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15 minut, až jsou lehce do zlatova. Nechte částečně zchladnout, pak lehce pocukrujte.