Řekla bych, že milovníci makronek se dělí na dvě skupiny. Jedna má ráda ovocné náplně, ta druhá pak cokoliv jiného, než ty ovocné 🙂 Já samozřejmě patřím do té druhé skupiny, a proto neustále hledám a vylepšuji náplně oříškové, karamelové nebo čokoládové. Slaný arašíd jsem prvně ochutnala v podobě zmrzliny a uchvátil mě natolik, že jsem ho zkusila vytvořit i do makronek. Povedl se dle mého názoru na výbornou, i když asi první skupinu „ovocnářů“ nenadchne 🙂

Makronky se slaným arašídem (35-40 ks)

Mandlové těsto:

  • 150 g mandlové mouky
  • 150 g moučkového cukru
  • 55 g + 55 g bílků
  • 150 g cukru krupice
  • 40 ml vody
  • gelová nebo prášková barva
  • hrst sekaných arašídů na posyp

Mandlovou mouku společně s moučkovým cukrem krátce promixujte, přidejte polovinu bílků (55 g) a stěrkou utřete do hladké pasty. V tomto kroku můžete přidat gelovou barvu.

Krupicový cukr dejte do menšího rendlíku, zalijte vodou a svařte na cukrový rozvar o teplotě 118 stupňů. Současně začněte šlehat druhou polovinu bílků (55 g) do polotuhého sněhu (v tomto kroku se přidává prášková barva). Jakmile rozvar dosáhne požadované teploty, pomalu ho začněte lít za stálého šlehání na předšlehané bílky. Pokračujte ve šlehání do zchladnutí a zpevnění sněhu.

Sníh ve dvou částech stěrkou vmíchejte do mandlové pasty a míchejte tak dlouho, dokud vám těsto pomalu neztéká ze stěrky. Hmotou naplňte cukrářský sáček s hladkou špičkou o průměru 9 mm a na plechy vyložené pečícím papírem či podložkou nastříkejte makronky o průměru ca. 4 cm.

Plechem bouchněte o stůl nebo poklepejte rukou zespodu, aby se těsto zbavilo vzduchových bublin nebo případných špiček. Makronky lehce posypte sekanými arašídy a nechte před pečením zaschnout. Pokud máte ve zvyku péct bez zasychání, dejte rovnou péct 🙂

Pečte po jednom plechu v troubě vyhřáté na 140 stupňů (horkovzduch) zhruba 15 minut, až jsou makronky na dotek pevné a jdou dobře odloupnout z papíru. Po vytažení z trouby nechte makronky chladnout na plechu, až po úplném vychladnutí opatrně sloupněte z papíru.

Arašídová náplň:

Čokoládu zalijte smetanou, přidejte špetku soli a společně rozpusťte v mikrovlnce. Promíchejte, přidejte arašídovou pastu a promixujte celou směs tyčovým mixérem. Nakonec zapracujte i máslo.

Krém přelijte do misky, zakryjte fólií (přímo na krém) a dejte na 6-8 hodin odležet do chladu.

Vychlazený krém stěrkou promíchejte, přendejte do sáčku a makronky naplňte. Do každé makronky vmáčkněte do krému 2-3 slané arašídy. Skladujte v uzavřené dóze v lednici a nechte alespoň do druhého dne rozležet.