Netajím se tím, že nemám ráda ovocné krémy a zvláště pokud jde o lehké pěny či pěnové náplně. Proto těch ovocných u mě na blogu moc nenajdete. Jsem prostě čokoholik 🙂 Ale abych alespoň trochu vyrovnala poměr receptů a zároveň vyslyšela přání některých z vás, přináším dnes něco ovocného … citronové dortíky s mangovým pyré uvnitř. 

Citronová náplň je příjemně nakyslá a mangové pyré ji dobře doplňuje. Dortík je pokrytý jen slabou vrstvou čiré polevy, která nenarušuje jeho chuť, zároveň mu ale dodá patřičný lesk. Dortíky jsem „posadila“ na ovesnou sušenku a ozdobila kousky čokolády. Alespoň na ozdobu jsem jí tam prostě někam musela vmáčknout :))

Dortíky chutnají skvěle, tedy soudě podle reakcí některých konzumentů. Jsou svěží a pro ty, kteří moc nemusí čokoládu, určitě dobrá volba. No a pokud vás zajímá můj názor, tak nejsem asi příliš objektivní, abych posoudila 🙂 Ale budu upřímná, dortík jsem samozřejmě ochutnala, citronový krém mám moc ráda, ale pokud bych měla na výběr, sáhnu určitě po něčem čokoládovém 🙂 tohle prostě není můj šálek kávy 🙂

Z níže uvedeného receptu připravíte cca 6 malých dortíků, použila jsem formu ve tvaru čtverečků 6 x 6 cm, vhodné budou i polokoule o průměru 6-7 cm. Originál silikonové formy koupíte např. na http://www.monacoint.com/eshop/http://www.snadne-peceni.cz/ nebo v kamenných obchodech Fiala Praha. 

Mangová náplň (lze připravit i několik dní předem):

150 g mangového pyré (středně velké zralé mango)

2 g práškové želatiny (2/3 lžičky) + 10 ml studené vody

Želatinu dejte do misky a zalijte studenou vodou, nechte 5-10 minut nabobtnat.

Mangové pyré připravíte jednoduše, jen rozmixováním zralého čerstvě oloupaného manga. V případě potřeby můžete přisladit, dle mého názoru je to ale zbytečné.

Nabobtnalou želatinu opatrně rozpusťte v mikrovlnné troubě. Stačí pár sekund na nižší výkon, pozor, nesmí se vařit. K rozpuštěné želatině po lžičkách přidávejte mangové pyré a dobře promíchejte. Směs rozdělte do silikonové formy – malých polokoulí (případně jiný tvar, lze použít třeba i tvořítka na led) a dejte do mrazáku ztuhnout, stačit by měla cca hodina. Náplně je trochu více, než budete potřebovat, ale v malém množství by se hůře připravovala. Zamražené můžete uchovat na další dortíky 🙂

Citronový krém:

4 velké žloutky

100 g cukru krupice

110 ml citronové šťávy (čerstvě vymačkané)

2 lžičky práškové želatiny + 2 lžíce studené vody

100 g studeného másla, rozkrájené na menší kostičky

Želatinu dejte do misky, zalijte dvěma lžícemi studené vody a nechat 5-10 minut nabobtnat.

Žloutky s cukrem vyšlehejte do husté pěny. Citronovou šťávu zahřejte a horkou nalijte do žloutkové směsi. Dobře promíchejte, přelijte do kastrolu a vařte při nižší teplotě do zhoustnutí (podobně jako puding). Stáhněte z kamen, nechte jen nepatrně zchladnout a vmíchejte nabobtnalou želatinu. Dobře promíchejte do jejího úplného rozpuštění. 

Nakonec přidejte kousky másla a míchejte, až se zcela rozpustí. Směs je hezky hladká a krémová. Přelijte přes jemné sítko, aby se odstranili případné kousky.

Sestavení dortíků (cca 6 ks)

Připravte si silikonovou formu, já použila malé čtverce 6 x 6 cm, skvěle se ale hodí i polokoule (průměr 6-7 cm). Formu si položte na tácek, aby se pak lépe přenášela do mrazáku. 

Nejprve naplňte jednotlivé otvory citronovým krémem, asi tak do poloviny. Z mrazáku si vyndejte připravené mangové náplně a do každého dortíku jednu vmáčkněte. Zalijte citronovým krémem a uhlaďte do roviny. Dejte do mrazáku alespoň na 12 hodin zamrazit (možno i déle). 

Čirá glazura:

3/4 hrnku cukru krupice

3/4 hrnku studené vody

1 lžíce citronové šťávy

1 lžíce práškové želatiny + 3 lžíce studené vody

Želatinu dejte do misky a zalijte studenou vodou, nechte asi 5-10 minut nabobtnat. 

Cukr dejte do kastrůlku a zalijte studenou vodou. Při nižší teplotě přiveďte k varu a minutu povařte. Stáhněte z kamen, nechte jen lehce zchladnout a vmíchejte nabobtnalou želatinu. Míchejte do rozpuštění, pak přidejte citronovou šťávu.

Směs přelijte přes jemné sítko a nechte zchladnout na pokojovou teplotu. Polevu je možné připravit i den předem a následně zahřát na požadovanou teplotu. Lze ji i zamrazit. 

Dokončení dortíků 

sušenky potřebné velikosti (kupované či domácí) – použila jsem jsem ovesné s kokosem

čokoládové dekorace 

Chladicí mřížku položte na tácek, kam bude stékat přebytečná poleva. Dortíky po částech vyndejte z mrazáku, položte na mřížku a polijte polevou. Pak opatrně pomocí nože a jehlice na maso přeneste na připravenou sušenku. Doporučuji jehlici zapíchnout do středu dortíku, zespodu podebrat nožem a takto přenést. 

Ozdobte dle vlastní fantazie, já jsem použila kousek bílé čokolády s transfer folií a malý kousek hořké čokolády. 

Zbývající polevu můžete použít opakovaně, možno i zamrazit.