Máme tady první adventní neděli, většina z nás si zdobí domácnosti a začíná péct cukroví. A tak jsem se při té příležitosti rozhodla trochu vánočně přizdobit i tyhle dortíky. Recept mám připravený už delší dobu, dortíky jsme testovali i na kurzu, ale nikdy jsem nestihla pořádně vyfotit, až dnes v tomto vánočním kabátku 🙂

Základem dortíků je pěna z bílé čokolády, smetany a mascarpone, uvnitř se pak skrývá pěna z lesního ovoce. Dortík doplňuje malý kousek dortového korpusu a lesklá glazura. Dortíky se připravují v silikonové formě, které se dnes dají koupit v rozmanitých tvarech. 

Postup se nijak neliší od dortíků, které už na blogu mám. Přípravu je dobré rozdělit do několika dnů a potřebovat budete místo v mrazáku. Jako první si připravte polokoule s ovocným pyré a kousky korpusu. Další den pak dortíky sestavte a nechte opět alespoň do druhé dne zamrazit (možno i déle). Pár hodin před servírováním dortíky polijte glazurou, ozdobte a můžete servírovat. 

Než se pustíte do „pečení“ doporučuji dobře přečíst celý postup, aby vás pak nic nezaskočilo 🙂

Dortíky s bílou čokoládou a lesním ovocem (10 ks) 

Pěna z lesního ovoce:  

100 g pyré z lesního ovoce (slazené) 

100 g smetany ke šlehání 33% 

3 g práškové želatiny + 15 ml studené vody 

Želatinu zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat.

Ovocné pyré zahřejte (ca. 60 stupňů), přidejte nabobtnalou želatinu a dobře promíchejte. 

Smetanu ušlehejte do polotuha a po částech vmíchejte do ovocného pyré. Směs rozdělte do silikonových formiček a dejte zamrazit. 

Pěna z bílé čokolády:

8 g práškové želatiny + 40 ml studené vody 

125 ml mléka (tučné, polotučné) 

80 ml smetany ke šlehání 33% 

3 žloutky 

45 g cukru krupice 

100 g bílé čokolády 

140 g mascarpone 

125 ml smetany ke šlehání 33% 

+ kolečka korpusu vhodné velikosti

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat. 

Mléko a 80 ml smetany dejte do kastrůlku a přiveďte k varu. V misce prošlehejte žloutky s cukrem. Za stálého šlehání vlijte po částech horkou směs mléka a smetany do žloutků, dobře promíchejte. Vraťte zpět do kastrůlku a při nízké teplotě za stálého míchání chvilku povařte (max. 82 stupňů). 

Sundejte z kamen a přidejte nabobtnalou želatinu. Míchejte do úplného rozpuštění. 

Čokoládu dejte do misky a zalijte horkou směsí s želatinou. Nechte chvilku odstát, pak do hladka promíchejte. Přidejte mascarpone a zamíchejte do hladka. 

Ušlehejte zvlášť 125 g smetany, ne zcela do tuha, a opatrně vmíchejte do směsi (měla by mít max. 40 stupňů). 

Silikonovou formu položte na tácek či podnos. Polokoule (nebo jiný tvar) naplňte pěnou asi do poloviny, lehce vmáčkněte ovocnou polokouli a pak další pěnu. Nakonec dejte kolečko korpusu. Dejte do mrazáku alespoň na 12 hodin vychladit. 

Červená glazura: 

300 g cukru krupice 

300 g studené vody 

2 lžíce citronové šťávy 

2 lžíce práškové želatiny (14 g) + 6 lžic studené vody 

červené barvivo

Želatinu dejte do misky a zalijte studenou vodou, nechte asi 5-10 minut nabobtnat. 

Cukr dejte do kastrůlku a zalijte studenou vodou. Při nižší teplotě přiveďte k varu a minutu povařte. Stáhněte z kamen, nechte jen lehce zchladnout a vmíchejte nabobtnalou želatinu. Míchejte do rozpuštění, pak přidejte citronovou šťávu a červenou barvu, dobře promíchejte.

Směs přelijte přes jemné sítko a nechte zchladnout na pokojovou teplotu. Polevu je možné připravit i den předem a následně zahřát na požadovanou teplotu. Lze ji i zamrazit. 

Dokončení dortíků 

strouhaný kokos + papír na pečení

fondánové vločky

Připravte si kousek pečícího papíru, na který nasypte trochu kokosu, nechte stranou. 

Chladicí mřížku položte na tácek, kam bude stékat přebytečná poleva. Dortíky po částech vyndejte z mrazáku, položte na mřížku a polijte polevou. Pokud chcete mít sytější barvu, je potřeba polít dvakrát. 

Opatrně pomocí nože a párátka přeneste dortík na papír s kokosem. Doporučuji párátko zapíchnout do středu dortíku, zespodu podebrat nožem a takto přenést. 

Pomocí nože nahrňte kokos kolem dortíku a lehce přimáčkněte. Dortík pak opatrně přeneste na dortovou podložku nebo tácek. Na každý dortík „přilepte“ sněhovou vločku. 

Zbývající polevu můžete použít opakovaně, možno i zamrazit.

Dortíky si můžete samozřejmě připravit i během roku a vynechat vánoční zdobení 🙂