Říkala jsem si, že bych měla blog zase trochu oživit nějakým roztomilým dortíkem. V poslední době jsem se zaměřila více na klasiku a tyhle mini dortíky tak trochu zanedbala. Ale byl v tom i záměr, nějak jsem si potřebovala od všech těch krémů a polev trochu odpočinout. A co si budeme povídat, někdy je kousek bábovky nebo kynutý koláč lepší, než nějaký načančaný dortík 🙂

Jak už samotný název napovídá, součástí dortíků jsou makronky, a to nejen zvenku, ale i uvnitř. V podstatě je celý dortík tvořen jen jednou plněnou makronkou, která je zasazená do krému. Určitě si říkáte, že je škoda cpát makronky do dortíků, když je s nimi taková práce a v dortíku nejsou ani vidět. Ale pokud jste ve fázi, kdy s makronkami začínáte a ještě se Vám tak úplně nedaří, je tohle ideální způsob, jak zužitkovat ty nepovedené 🙂 

Podobné dortíky připravuji moc ráda a velmi často se dají udělat jen „ze zbytků“. Zbylo Vám z přípravy cupcakes trochu krému a z dortu kousek korpusu? Tak šup s tím do formičky a zamrazit. Až přijde ten správný čas, dortík z mrazáku vyndáte, přelijete polevou a můžete oslňovat. Budu upřímná, tak nějak podobně vznikly i tyhle dortíky 🙂

Na 8-10 dortíků budete potřebovat: 

odpovídající počet naplněných makronek libovolné příchuti – recepty

malé makronky na ozdobu (jen pusinky bez náplně) 

smetanový krém – viz. níže 

čokoládová poleva – viz. níže 

silikonová forma 

Recept na makronky najdete na mém blogu nebo použijte svůj osvědčený. Já jsem dovnitř dortíků použila čokoládové makronky, na ozdobu pak jen přírodní bez barvy a příchuti. 

Silikonovou formu jsem použila tzv. cylinders, kdy je dortík stejně široký nahoře i dole a má průměr cca 6 cm. Můžete ale použít jakýkoliv tvar, třeba polokoule nebo i formu na muffinky. 

Smetanový krém: 

cca 125 g mascarpone 

cca 125 g smetany ke šlehání min. 33% 

1 lžička cukru krupice 

Vše společně vyšlehejte do krému. Krém si přendejte do sáčku s hladkou trubičkou a naplňte formičky asi do poloviny. Vmáčkněte makronku, přikryjte krémem a uhlaďte do roviny. Dejte do mrazáku alespoň na několik hodin. 

Zrcadlová čokoládová poleva: 

5 g práškové želatiny + 25 ml studené vody 

63 ml vody 

112 g cukru krupice 

75 g hořké čokolády min. 50% 

15 g prosátého kakaa 

33 ml smetany 33% 

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte asi 10 minut nabobtnat. 

Vodu s cukrem dejte do kastrolu a při střední teplotě svařte na 104 stupňů. Teplotu je nutné dodržet přesně. 

Stáhněte z kamen, přisypte čokoládu a za stálého míchání nechte rozpustit. Přisypte prosáté kakao, následně smetanu a dobře promíchejte. 

Jakmile směs zchladne na 60 stupňů, přidejte nabobtnalou želatinu a míchejte do úplného rozpuštění. 

Polevu přelijte přes jemné sítko, pak lehce promixujte tyčovým mixérem a znovu přelijte přes sítko. Nechte vychladnout, přikryjte folií (přímo na polevu) a dejte min. na 12 hodin do lednice. 

Dokončení dortíků 

Zrcadlovou polevu zahřejte na 29 stupňů a přelijte si ji do džbánku nebo nádoby s nálevkou. Dortíky se tak budou lépe polévat, než třeba z misky. 

Připravte si chladicí mřížku, kterou položte na hlubší tácek nebo menší plech. Po částech vyndejte dortíky z mrazáku, položte na mřížku a polijte polevou. Tenkrát jsem nestihla fotit, ale můžete se podívat na příspěvek Kávové dortíky, protože postup je stejný. 

Polité dortíky přeneste opatrně z mřížky na tácek nebo malé dortové podložky. Na přenos dortíku se skvěle hodí slabá jehlice na maso, kterou zapíchněte shora doprostřed dortíku a za pomoci nože, kterým dortík podeberete zespodu, přeneste na tácek. 

Na boky dortíky „nalepte“ makronky a ozdobte dle vlastní fantazie. Já jsem použila čokoládové lanýže obalené v kakau a kousek čokoládové trubičky. 

Zbylou čokoládovou polevu můžete použít opakovaně, skladujte v lednici nebo v mrazáku.