Když jsem před pár týdny dělala dort Malinové srdce, zbyla mi část malinového krému. A protože jsem ještě pořádně nevyzkoušela novou silikonovou formu na nanuky, šoupla jsem ho tam 🙂 Do každého nanuku jsem vmáčkla ještě pár mražených malin nebo kousky korpusu a luxusní dortíčky byly na světě. 

Vzhledem k faktu, že jsem měla zrovna po ruce zrcadlovou polevu, namočila jsem nanuky do ní a servírovala je na malých táccích se lžičkou. Nicméně pokud byste z nich chtěli udělat „klasické“ nanuky, namočte je do hořké čokolády naředěné trochou kakaového másla nebo rostlinného oleje. Díky tomu, že poleva zcela ztuhne, nanuk zůstane kompaktní a bude možné ho uchytit za dřívko. 

Dortíky si samozřejmě můžete udělat i do jiného tvaru, nejen do nanuků. Ideální jsou silikonové formy, ze kterých po zamrazení dortík snadno vyloupnete. 

Malinové nanuky

silikonová forma Mini Classic na nanuky, objem 37 ml

Malinová Ruby pěna: 

3 g plátkové želatiny Dr. Oetker 

60 + 120 g smetany ke šlehání 33% 

60 g malinového pyré 

135 g růžové čokolády Ruby Callebaut 

+ kousky mražených malin, kousky dortového korpusu

Želatinu dejte do misky se studenou vodou a nechte změknout. 

Čokoládu dejte do misky a rozpusťte v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni. 

V rendlíku společně zahřejte 60 g smetany a malinové pyré. Stáhněte z kamen, přidejte plátky změklé želatiny a promíchejte do úplného rozpuštění. Na dvakrát nalijte na rozpouštěnou čokoládu, pokaždé dobře promíchejte. Celou směs promixujte tyčovým mixérem a nechte zchladnout na 35 stupňů. 

Zbylou smetanu (120 g) vyšlehejte do polotuha a po částech vmíchejte do zchladlé čokoládové směsi. 

Krémem naplňte silikonovou formu, kterou si předem položte na tácek či rovnou podložku, aby se vám po naplnění dobře přenášela do mrazáku. Pokud použijete originál formu na nanuky, součást vybavení je přímo tác k tomu určený. Do každého dortíků můžete přidat kousky mražených malin nebo korpusu, je to jen na vás. Nezapomeňte v případě nanuků vmáčknout také dřívko. Takto naplněnou formu dejte do mrazáku na několik hodin zamrazit. 

Zrcadlová čokoládová poleva:

10 g plátkové želatiny Dr. Oetker 

125 ml vody 

225 g cukru krupice 

150 g hořké čokolády 60-70% 

30 g prosátého kakaa 

65 ml smetany 33% 

Želatinu dejte do misky se studenou vodou a nechte změknout. 

Vodu s cukrem dejte do kastrolu a při střední teplotě svařte na 103 stupňů. Stáhněte z kamen, přisypte čokoládu a za stálého míchání nechte rozpustit. Přisypte prosáté kakao, následně teplou smetanu a dobře promíchejte. 

Jakmile směs zchladne na 60 stupňů, přidejte změklou želatinu a míchejte do úplného rozpuštění. Polevu přelijte přes jemné sítko, pak lehce promixujte tyčovým mixérem a znovu přelijte přes sítko. 

Dejte do misky, přikryjte folií (přímo na polevu) a dejte do lednice na několik hodin vychladit (ideálně přes noc). 

Dokončení

Polevu si opatrně zahřejte na 30-32 stupňů a dejte ji do menší, ale vyšší misky. Nanuky po jednom vyndavejte z formy a ihned máčejte v připravené polevě. Spodní stranu dortíku lehce otřete o hranu misky a položte na připravený tácek. Nanuk držte za dřívko a pracujte rychle. Pokud byste použili jiný tvar dortíků než nanuky, dortíky si poskládejte na mřížku a polevou je polijte. Nanuky ozdobte dle vlastní fantazie, já použila maliny sušené mrazem, a nechte v lednici pár hodin povolit, než je budete servírovat.

TIP

Nicméně jak jsem zmínila výše, klidně použijte místo zrcadlové polevy klasickou hořkou čokoládu. Nařeďte ji malým množstvím kakaového másla nebo rostlinného oleje. Nanuky máčejte v polevě úplně stejně, jen neotírejte spodní část. Položte je na pečící papír a ihned dejte do lednice. Poleva krásně na dortíku ztuhne a bude možné ho uchytit při pojídání za dřívko.